2. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı

‘Yeşil Binalar ve Ötesi’ konferansı bu yıl 8 Haziran 2016 tarihinde yapılacak. Bu yılki konferansın konuk mimarı ise; dünyaca ünlü İtalyan mimar Stefano Boeri.

Ekoyapı Dergisi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2013 yılının Eylül ayında başlatığı ‘Yeşil Rapido Sponsorlu LEED Eğitimleri Organizasyonu’ her sene ‘Dünya Çevre Haftası’na özel bir organizasyonla hayata geçiriliyor. 2015 Yılında Studio Libeskind Başkanı Mimar Yama Karim, Behnisch Architekten kurucusu Stefan Behnisch, Ekolojist Gary Grant’ın konuk konuşmacı olarak katılmıştı.

Sürdürülebilir mimari, kentsel tasarım ve kentsel dönüşümün tüm yönleriyle masaya yatırılacağı konferans ve birbirinden değerli konuşmacılar ile ‘Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm’ konusunun tartışılacağı oturumların tarihini şimdiden ajandanıza not edebilirsiniz.

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonelleri sürdürülebilir mimari ve kentsel tasarımı konuşmak üzere “Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı”nda ikinci kez bir araya gelecek. Ekoyapı Dergisi tarafından 2’incisi düzenlenecek olan ve ‘yeşil binalar konusunda farkındalığı artırmak’ hedefiyle yola çıkan etkinlik, sürdürülebilir mimari ve kentsel tasarımın dünyadaki en önemli örneklerine imza atan mimar ve planlamacıları ağırlayacak.

Yeşil binalar konusunda farkındalığı artırma hedefiyle yola çıkan ve 2’incisi 8 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte, Dünyaca ünlü İtalyan Mimar Stefano Boeri konuk konuşmacı olacak.

Bu yıl “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” başlığı altında gerçekleşecek olan Yeşil Rapido Dünya Çevre Günü özel konferansında; Gayrimenkul ve İnşaat sektörünün yatırımcıları, mimarlar, kamu ve Türkiye inşaat malzemesi sanayicileri derneği başkanı bir araya gelecek.

Konuk mimar Stefano Boeri’nin Aralık 2015’te yayınlanan son kitabı The Vertical Forest’in Türkçe/İngilizce versiyonu ücretsiz dağıtılacak. Günün belirlenen saatinde de Mr.Boeri kitabını imzalayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu