2016 Dekorasyon Trendleri

2016 yılında dekorasyonda daha cesur tasarımlar ve sakin, canlı renkler öne çıkıyor.

Karbon Görsel İletişim ve Mimarlık Hizmetleri’nin Kurucularından Selen Selviler Özüekren, 2016 yılının tasarım trendlerini aktarıyor.

Canlı Ama Sakin Renkler

Neşeli ve enerji veren renkler mobilyadan duvar renklerine halıdan dekoratif aksesuarlara kadar geniş bir alanda karşımıza çıkıyor. Hayatımızı yönlendiren teknolojinin aksine sakinlik arayışımızı tamamlayan renkler tercih ediliyor.

Baskın Tarzlar

2016 Dekorasyon Trendleri (3)

Bir yandan sakinlik sağlayan renkler tercih edilirken diğer yandan cesur renk kullanımları ile karşılaşıyoruz. Cesareti vurgulayan renkler baskın bir ifade ile birleşerek olgun ve tok bir görüntüyle tasarımlarda yerlerini alıyor. Matisse ve Picasso’nun renklerinin kombinasyonu gibi düşünebiliriz.

80’ler, 90’lar Moda Oluyor

2016 Dekorasyon Trendleri (4)

Bu yıl Retro trend konumunu koruyor. Sadece moda olduğu dönemler değişiyor. 60’lar ve 70’lerden ziyade 80’ler ve 90’ların hareketlerine, ışıltısına, geometrik vurgusuna ve ifade tarzına dönüş var.

Artizan Ürünler Dikkat Çekiyor

2016 Dekorasyon Trendleri (5)

El yapımı ürünler son yıllarda çok tercih ediliyor. Bu durum mobilyadan, aydınlatmaya kadar geniş bir yelpazeye yansıyor. Hatta, ürün ambalajlarında da bu artizan duruş devam ediyor.

Geometrik Desenler

2015 ev dekorasyon örnekleri
2015 ev dekorasyon örnekleri

Geometrik desenler ve soyut çizgiler, tüketicinin dikkatini maksimum çekebilmek için iluzyona varan düzeyde kullanılıyor. 2016, markaların kendilerini ilustratif otantik bir grafik dil ile farklılaştıracağı bir yıl olacak. İllüzyon yaratan markalar, tüketicilerin olmak istedikleri gibi hissettirmeye özen gösterecek.

Doğal Ürünler

2016 Dekorasyon Trendleri (7)

Son dönemlerde doğaya dönüş gibi doğal ürünlere olan talep de artıyor. İçeriğinde doğal maddelerin kullanıldığı mobilyaları, ev aksesuarları bu yıl da etkisini devam ettirecek.

Mekanik Aydınlatmalar

2016 Dekorasyon Trendleri (1)

Duvarlarda sakin ve canlı renkler tercih edilirken mekanik aydınlatma veya orta sehpalar mekanlara farklı bir hava katacak. Özellikle metal veya metalik renkler bu yıl aydınlatmalar da tercih edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu