2016’nın Renkleri Soluk Pembe ve Bebek Mavisi

Uluslararası renk otoritesi Pantone, bu yıl bir değişiklik yaparak ilk kez yılın rengi değil de yılın renklerini seçti.

2016'nın renkleri

Uluslararası renk otoritesi Pantone, her yılın temasına uygun bir renk seçiyor. Moda, Dekorasyon ve tasarım dünyasının yakından izlediği Pantone, bu yıl tarihinde ilk kez 2016 yılının ‘rengini değil ‘renklerini’ seçti. Pantone’nin huzur, sakinlik ve dinginlik içeren 2016 yılının renkleri: Rose Quartz ve Serenity renkleri olarak belirlendi.

Soft ve pastel tonlardaki pembe ve mavinin uyumunu yansıtan Rose Quartz (Soluk Pembe) ve Serenity (Bebek Mavisi), evlere pozitif enerji katacak.

Pantone yılın rengi

Pantone Executive Directör’ü Leatrice Eiseman; özellikle ev dekorasyonunda bu iki rengin mükemmel bir uyum yakalayacağını belirtti.

İki rengin mükemmel uyumunun ve yarattığı etkinin şimdiden pek çok büyük markanın vitrinlerini süslediğini de belirten Eiseman; özellikle ev dekorasyonunda bu iki rengin mükemmel bir uyum yakalayacağını belirtti.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2015 yılına damgasını vuran yılın rengi şarap kırmızısı tonu olan ‘Marsala’ rengi iken, bu sezon pastel tonların moda dünyasına ve ev dekorasyonuna hâkim olacağını belirtebiliriz. Doğal, huzurlu, dingin bir etki yaratan pastel tonlar, özellikle ev dekorasyonunda oldukça ferah ve sakim mekânlar yaratmaya imkân verecektir.

Pantone yılın renkleri

Modern hayatın koşturmacası, evlerde sakinlik ve dinginlik bulmak isteğini de beraberinde getirince; 2016 yılında pembenin en cool tonu olan Pembe Kuvars ve mavinin huzur içinde barındıran tonu olan Dingin Mavi ağırlıklı dekorasyon önerileri ön plana çıktı.

2015 yılında gri renk, ev dekorasyonuna damasını vuran bir renk oldu. Açıktan-koyuya kadar grinin her tonu, evin her mekânına rahatlıkla uygulanabilmektedir. 2016 yılının moda renkleri olarak seçilen pembe kuvars ve dingin maviye de en iyi uyum sağlayan üçüncü renk gri olacaktır.

Yılın Rengi 2016

Doğal bir dekorasyon yaratmak isteyenler grinin nötr havasını, dingin ve huzurlu renkler olan pembe kuvars ve dingin mavi ile birleştirebilirler. İpucu: Eğer bu üç renk size çok pastel ve renksiz geliyorsa, üçüncü renk olarak; nostaljik pembe, orkide rengi, şeftali tonları ve hardal sarısı ekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu