2017 Bahçe Mobilyası Trendleri

Yaz aylarına adım adım yaklaştığımız şu günlerde seçeceğimiz bahçe mobilyası trendleri için araştırma zamanı geldi.

Tıpkı giyim kuşam modası gibi dekorasyonun da modası zaman içerisinde değişim gösteriyor ve çeşitleniyor. Bahçeler, balkonlar, teraslar gibi açık hava mekanları yaz aylarında en çok zaman geçirilen en keyifli alanları oluşturuyor. Bu alanlar için seçimlerimizi yaparken trendler ışında karar vermek kullanırken tutkuyla bağlı olacağımız mobilyaları belirleyebilmek adına önemli oluyor. Yeni mobilyalar için araştırmalara başlayanlara kolaylık sağlamayı hedefleyen L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, bahçe mobilyalarında 2017 trendlerini anlatıyor.

Farklı Materyaller Bir Arada

Bahçe mobilyalarında son dönemlerde çok farklı tarzlar bir arada sunuluyor. 2017 yılında da bahçelerde neredeyse her tarz konuşacak. Bu yıl bahçelerimizi tek düzelikten çıkaracağız. Seçtiğimiz bir bahçe mobilyasında ahşap, metal, kumaş, ip gibi çeşitli materyalleri bir arada görebileceğiz. Bu karışımlardan çıkan güzel sonuçları modern, vintage ve casual serilerle bahçelerimize taşıyacağız. Teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum malzemeler de yine bu dönemde adından sıklıkla söz ettirecek.

Özetle, koleksiyonlarda her malzemeden ürünle karşılaşacağız. Dolayısıyla ürünleri seçerken kişisel tercihler devreye girecek. Tamamen doğal görünümlü bahçe mobilyası sevenler, teak malzeme bir ürünle dış mekanlara prestijli ve estetik bir görünüm kazandırabilecek. Sentetik rattan ve alüminyum malzeme ürünler hafif olmaları ve yüksek dayanıklılık göstermeleriyle tercih sebebi olabilecekler. Bu malzemelerin kombin halde kullanıldığı mobilyalar da bahçelerin gözdesi olacak. 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında her zevke uygun, evlerle de uyum sağlayacak farklı malzemelerin şaşırtan kombinasyonlarını çok çeşitli versiyonlar halinde göreceğiz.

Bej, Vizon, Gri ve Siyah Ön Planda

Bu yıl koleksiyonlarda genellikle vizon renkler ön planda olacak. Bej, gri ve siyah renkler de sıklıkla karşımıza çıkacak. Zeminlerde açık renkler popülerlik kazanırken, siyah renk özellikle metal aksamlarda, mobilya ayaklarında, kulplarında ve mobilyaların yüzeylerinde kendini gösterecek. Cesur detayların sakinlikle buluştuğu tasarımların yanı sıra neşeli ve enerji veren renkler de bu sezonda oldukça iddialı olacak diyebiliriz.

Modern Çizgilerle Eskiye Dönüş

Bahçe mobilyalarında bu yıl biraz daha eskiye dönük modeller ön plana çıkacak. Eski zamanlarda kullanılmış objelerden esinlenilerek dizayn edilmiş ve yenilenmiş tasarımlarla bahçelerimizde keyifli anlar yaşayacağız.

Konfor, Dayanıklılık ve Estetik Bir Arada

Mobilyalar evlerin ve bahçelerin en değerli objeleri, bahçe ise insanlar için keyfin ve rahatlığın ön sıralara konulduğu bir alan. Bu nedenle bu alanlar uzun zaman zevkle kullanacağımız parçalardan oluşmalı. Dolayısıyla trendleri takip etmekle birlikte genel olarak bahçe mobilyalarında fonksiyonelliği ve konforu ön planda tutmak uzun süreli mutluluk sağlıyor. Tüketicilerin tercihleri genel olarak kaliteli, dayanıklı, uzun ömürlü, bakımı kolay ve rahat ürünlerden yana oluyor. Bu nedenle keyif anlarımıza eşlik eden bu nadide parçaların 2017 yılında rahatlığıyla ön plana çıktığını göreceğiz.

Detaylara özen gösterilen koleksiyonların şıklıklarıyla da göz doldurduğuna şahit olacağız. 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında tasarımı ve kalitesi ile öne çıkan kullanıcı dostu pek çok iddialı ürünle karşılaşacağız. Konfor, dayanıklılık ya da estetik görünüm gibi kriterler teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum malzemelerle rahatlıkla sağlanabilecek. Önemli olan tüketicinin hangi kriterleri ön planda tuttuğu ve buna göre doğru seçim yapıp yapmadığı diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu