2017 Dekorasyon Trendleri

2017 dekorasyon trendleri açıklandı. Bu yıl dekorasyonda sakin ve dikkat çekici detaylar bir arada kullanılacak.

2016 yılında doğaya uygun unsurlar ön plana çıkmıştı. Nişler, ahşaplar, bol aksesuar, dramatik renkler, siyalar, griler, bordolar bol bol kullanılmıştı. Eklektik karma tarz hemen hemen tüm yaşam alanlarında görülmüştü.

2017 ise sakin ve dikkat çekici detayların meç edileceği, zıtlıkların aynı potada eritileceği bir dekorasyon yılı olacak. Renk paletinde koyu yeşil ve tonları, koyu maviler, kiremit renkleri ön plana çıkacak. Bu iddialı renkleri beyaz, ekru ve krem renkleri tamamlayacak. Özellikle koyu yeşil ve zümrüt yeşili bu yılın trend rengi olacak.

Yeşilin her tonunu koltuklarda, aksesuarlarda, lokal uygulamalarda, duvarlarda bol bol göreceğiz. Siyaha ise mobilyaların ayaklarında, kulplarda ve metal aksesuarlarda rastlayacağız. Mor ve mürdümün tonlarını ise lokal uygulamalarda görmek mümkün olacak.

Oturma grupları ve mobilyalarda koyu ahşap, bronz, pirinç tonları hakim olacak. Kiremit, tuğla ve pişmiş topraktan elde edilen ürünler de 2017 dekorasyon trendleri arasında yer alacak. Tekstilde kadife ve nubuk, süet gibi kumaşlar baş rolde olacak.

Mekanın tamamına etki eden sakin atmosfer, dikkat çeken aksesuarlar ile daha keskin bir atmosfere ulaştırılacak. Detaylarda ise doğal aksesuarları sık sık göreceğiz.

Zeminlerde açık renk ahşap malzeme ön plana çıkacak. Bunun yanı sıra mermerin üç boyutlu tasarlanmış modelleri de zeminlerde yer alacak.

Aydınlatma ürünlerinde bronzun tonlarını ve bronz dokuları göreceğiz. 2016 yılının doğal aksesuarlar trendi 2017 yılında da devam edecek. Soyut tablolara da 2017 dekorasyon trendleri arasında rastlayacağız.

2017 model ve konsept açısından hareketli bir yıl olacak. Oturma odalarında ve salonlarda soft şıklık rüzgarları esecek. Minimal tasarımlı oturma grupları pastel tonlarıyla mekanları süsleyecek.

Uluslararası renk otoritesi Pantone, bu yılın trend rengini greenery olarak belirledi. Pantone’ye göre doğada bolca bulunan yeşil rengi yaşadığımız çağdaki karmaşaya inat bize sakinliğe kavuşturmayı öngörüyor.

Dekorasyonunuzda ev dekorasyon fikirleri ile ilham alabilirsiniz. Dekorasyonda renk uyumu önemlidir. Bunu da göz önünde bulundurarak dekorasyonunuzu trend renkelere göre belirleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu