3D Yazıcı İle Tasarlanan Dekoratif Objeler

3D Yazıcı, 3 boyutlu bilgisayar verisini gerçek nesnelere dönüştüren bir makinedir. Bu teknoloji ile, geleneksel imalata yöntemleriyle üretilmesi mümkün olmayan geometrik şekildeki nesneler üretilebilmektedir.  

WebUrbanist-3
Görsel: WebUrbanist

Baskı teknolojileri hızla gelişiyor. Geliştirilen 3D yazıcılar ile evlerin dekorasyonu için de yeni bir imkan oluştu. 3D yazıcılar kullanılarak dekoratif nesneler yapılabiliyor.

3D yazıcılar, yakın dönemde hayatın her alanında kullanılmaya başlanacak. Son yılların en büyük buluşlarından olan 3D yazıcılar artık inşaat sektöründe de kullanılıyor. 3D yazıcılar ile inşaat maketleri 10 saatte basılabiliyor.

replicatorinc-com
Görsel: replicatorinc.com

Evdeki kapı, cam gibi birçok malzemeye fotoğraf ve çizim basabilme fırsatı sağlayan yeni nesil geniş format baskı makineleri, ev dekorasyonu için yeni ufuklar açıyor. PVC’ye baskı yapabilen bu makineler sayesinde kapılarınıza, camlarınıza, hatta evinizin dış cephesini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

UV mürekkeplerle yapılan iç mekan ve dış mekan uygulamaları bina dış cephelerinden iç mimariye kadar farklı alanlarda kullanılabiliyor. 5 cm kalınlığında cisimlere baskı yapabilen yeni nesil makineleri kullanarak bir fotoğraf ya da çocuğunuzun çizdiği resmi ahşap bir zemine basabilirsiniz.

oprah
Görsel: Oprah

Sevdiklerinizin fotoğraflarını bir masaya basıp evinizin dekorasyonunda farklılık yaratabilirsiniz. İstediğiniz bir görseli evinizin kapıları ya da camlarına uygulayabilir, istediğiniz desenlerde basacağınız ahşapları tablo olarak kullanarak evinizi bir sergi mekânına çevirebilirsiniz.

Bu uygulama sadece iç mekanla sınırlı değil. PVC dış cephe kaplamalarına baskı yapabilen makineler sayesinde o hep hayalini kurduğunuz ahşap eve ulaşmanız mümkün. Üstelik sıkıldığınız zaman kolayca değiştirebilirsiniz.

freedom of creation
Görsel: Freedom of Creation

Gelişen teknolojiyle birlikte dekorasyon fikirleri de gelişmekte ve tasarım imkanları artmakta. Siz de gelişen baskı teknolojisinden faydalanarak evinizin içinde ve dış cephesinde değişim yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu