Acil durumlar için yarım saatte pratik ev temizliği ipuçları

Tatillerin en güzel yanı, sevdiklerinizi ve ailenizi görebilmenizdir. Ancak evde misafir ağırlamak oldukça stresli bir iştir.

Tatilde hem dinlenmek, hem de sevdiklerinizi ağırlamak isterseniz, misafirleriniz gelmeden yarım saat içinde evinizi temizleyebilmeniz için aşağıdaki önerileri göz önünde bulundurun: 

• İşe en çok kullanılan alanları süpürmekle başlayın. Evin fazla kullanılmayan alanları, zaten fazla kirlenmemiştir ve misafirleriniz tarafından da muhtemelen hiç kullanılmayacaklardır. Bu sebeple en yoğun kullandığınız yerleri, elektrik süpürgesiyle hızlıca süpürün. 

• Misafirlerinize sevdikleri yemekleri sorun ve ona göre bir plan çıkarın. Hepsini aramak, toplam beş dakikanızı bile almayacaktır. Küçük ayrıntılara dikkat ederek, misafirlerinizi daha rahat ve iyi hissettirebilirsiniz. Örneğin, ne tür yemekleri sevdiklerini öğrenerek bir mönü hazırlarsanız, yemek de oldukça keyifli geçer. 

• Çarşafları ve kullanılacak kumaş eşyaları temizlemek için, çamaşır makinesinin hızlı yıkama programında yıkayarak, ütüleyebilirsiniz. Ancak hiç zamanınız yoksa, kuru temizlemeye göndermek de bir alternatif olabilir. 

• Misafirleriniz televizyon izlerken, iki dakikanızı ayırarak evi düzenleyin. Odalarda başka yere ait olan eşyalar varsa, yerlerine götürün. Kirli bulaşıkları toplayın. Böylece hafta boyu eviniz düzenli kalır. 

Stres yaşamadan, misafirlerinizi temiz bir evde ağırlamak için, bu ipuçları işinize yarayabilir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu