Ahşap kapılar evinize sıcaklık katıyor

Uzun yıllardan beri ahşap; dayanıklılığı, öz ısısı ve dokusuyla sıklıkla kullanılan bir yapı malzemesi olmuştur.  

İç dekorasyonda Ahşap Kapı

Selçuklular ve Osmanlılar’da sıklıkla tercih edilen ahşap sanatının muhteşem örneklerinden olan kapılar, evlere kattıkları estetik değerle dikkat çekicidir.  Selçuklu ve Osmanlı dönemindeki evlerin vazgeçilmez bir parçası olan usta zanaatkârların el ürünü ahşap kapılar, günümüzde yerini değişen teknoloji ve zamanla çelik, panel kapılara bırakmış olsa da, ahşap modern mimarinin de vazgeçemediği malzemelerden olmayı sürdürmektedir.

Dekorasyonunuzda kullanacağınız ahşap kapılarla şehrin betonla çevrili yapısından uzaklaşıp evinizi doğal yaşamın bir parçası haline getirebilirsiniz. Ahşap malzemeden yapılmış kapılar, sıcak dokusuyla evinize samimi bir hava katacak ve doğayı evinize getirecektir.

Ahşap, ortamın nem dengesini koruması açısından sağlıklı oluşunun yanı sıra dekorasyonda eve farklılık da kazandırmaktadır.  Cilalayarak uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ahşap kapılar, hem sağlıklı hem de dayanıklıdır. Canlı ve açık renklere boyayarak kullandığınız ahşap kapılarınız evinize ferahlık katacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu