Ahşap sandalye kolu onarımı için dikkat edilmesi gerekenler

Bazı onarımlar için, uzman yardımı almanız gerekebilir ancak, ahşap bir sandalyenin kolunu onarmak oldukça kolaydır. Birkaç malzeme ile, ahşap sandalyenizin sallanan kolunu onarabilirsiniz:

Malzemeler: 
Koruyucu gözlük ve eldiven 
Ahşap tutkalı 
Ahşap temizleyici 
Ahşap boya sökücü 
Tornavida 
Ahşap cilası veya boyası 
Nemli bez 

• İlk olarak, sandalyenizi temizleyerek işe başlayın. Nemli bir beze, ahşap yüzey temizleyiciden bir miktar dökerek sandalyeyi iyice temizleyin. Ahşap sandalyenin, onarım bitince tamamen yeni gibi görünmesini isterseniz, ahşap boya sökücü ile tüm boya veya cilayı kaldırın. Bu işlemi yaparken, tüm pencereleri açın ve güvenliğiniz için, koruyucu gözlük ile eldiven takın. Kimyasal maddeyi solumamaya özen gösterin. 

• Sandalyenin kolu gevşemişse, sorunun nereden kaynaklandığını bulun. Gevşeyen vidaları sıkıştırın ve kolu sağlamlaştırın. Fonksiyonunu yitiren vidaları çıkarın ve yerine yenilerini takın. Eğer vida yuvalarında sorun varsa, en yakın noktadan yeni bir vida deliği açın ve montajı buradan yapın. 

• Hala gevşek olan kısımlar için, dolgu malzemesi olarak, ahşap tutkalı kullanabilirsiniz. Böylece, kol daha sağlam olacaktır. 

• Tutkal kuruduğunda, ahşap cilası veya boya kullanarak sandalyenizi son haline getirin. Boya veya cila tamamen kuruyana kadar, sandalyenizi açık havada tutun. 

Birkaç basit malzeme ve bilgiyle, ahşap sandalyenizin kolunu tamir edebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu