Aile Destek Paketi ile Ailelere Yardım Ediliyor

Aile Destek Paketi kapsamında yapılan yardımlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

İBB kampanya hakkında şu bilgileri verdi:

İBB tarafından sosyo-ekonomik ön değerlendirmesi yapılmış ve onaylanmış ihtiyaç sahibi bir aileye destek olmak üzeresiniz. Dilerseniz aylık 100 TL dilerseniz aylık 250 TL destekte bulunabilirsiniz. Bu kapsamda her ay yaklaşık 30 bin ailemize destek olacağız. Destek olacağınız aile için sistem size otomatik olarak bir ilçe tespit edecek ve o ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailenin İstanbulkart’ına otomatik olarak yatacaktır. İBB, işlem sonunda ihtiyaç sahibi aileye SMS ile bilgi verilecektir.

Aile Destek Paketi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İBB Sosyal Destek Programına dâhil olup destek almak için nereye başvuru yapabilirim?

Alo 153’ü arayarak Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Sosyal Destek Programına başvuru yapılabilirsiniz.

Başvuru için şartlar nelerdir ve hangi evraklar istenir?

Kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı asgari ücretin aylık net tutarının 1/3’ünden az olan vatandaşların Sosyal Destek Sistemine başvuru hakkı vardır. Başvuru ardından yapılan sosyal inceleme sonucunda istenilen evraklar bildirilir.

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Destek Programına başvuru yaptım ve destek almaya hak kazandım, destek almak için ne yapmalıyım?

Başvuru esnasında elinizde bulunan herhangi bir İstanbulkart’ın numarasını Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne kayıt ettirmeniz durumunda, İstanbulkart’ınıza belirlenen destek tutarınca bir yükleme talimatı oluşturulacaktır.

Askıda Kardeş Aile Destek tutarları ne kadardır?

Destek tutarları İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından;

  • Askıda Kardeş Aile için ihtiyaca göre 100TL veya 250 TL
  • Askıda Anne – Bebek için 1 çocuklu aile: 125 TL, 2 çocuklu aile: 200TL olarak belirlenmiştir.

Sosyalkart’ıma Askıda Kardeş Aile’den destek aldım fakat farklı yerlerde harcamalardan sonra İstanbulkart’ımda kalan tutar yanlış yazıyor. Neden?

Sosyalkart için yüklenen tutar ile Askıda Kardeş Aile kampanyasından yüklenen tutarlar farklı hesaplarda tutulmaktadır. Sosyalkart için yüklenen tutarı harcayabileceğiniz noktalar Sosyalkart anlaşmaları marketlerdir. Askıda Kardeş Aile Kampanyasından yüklenen tutarı harcayabileceğiniz noktalar ise İstanbulkart anlaşmalı tüm üye işyerleridir. Bu yüzden Sosyalkart’ınızda iki farklı hesap tutulmaktadır.

Diğer sorularımı nasıl iletebilirim?

Tüm sorularınız için 153 Beyaz Masa çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Destek olmak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu