Akçaağaç Mobilya Nasıl Temizlenir?

Akçaağaç, Sapindaceae familyasının Acer cinsinden ağaç ve ağaççıkların ortak adıdır. Çoğunlukla kışın yaprağını döken ağaç ve ağaççık halinde odunsu bitkilerdir. Akçaağaç mobilya yapımında kullanılmaktadır.

Esnek, temizlemesi kolay bir malzemedir. Fakat mobilyanızı yıllarca kullanabilmek için bakımını ihmal etmemelisiniz. Bunun için akçaağaç mobilyaların bakımı için püf noktalarını bilmeniz gerekir.

Gerekli malzemeler

  • Yumuşak bez
  • Püsküllü toz toplayıcı
  • Mobilya cilası
  • Mobilya yağı

Nasıl temizlenir?

Her gün mobilyanızı tozunu almalısınız. Bunun için püsküllü toz toplayıcı kullanın ve mobilyanızı tozsuz tutmayı ihmal etmeyin. Bu işlem için kuru, yumuşak bir bez de kullanabilirsiniz.

Dokundukça mobilyada parmak izleri oluşabilir. Bunun için mobilyayı nemli yumuşak bir bezle silin. Fazla su mobilyaya zarar verebilir. Bezi fazla ıslatmayın.

Günlük bakımın yanı sıra mobilyanızı haftada bir cilalayabilirsiniz. Cilayı beze dökün ve mobilyaya hafifçe uygulayın. Bu işlem için her seferinde aynı tip mobilya cilası kullanın.

Doğal görünümünü kaybetmemesiz için mobilyanızı yılda bir kez yağlayın. Bunun için limon yağı ya da piyasada satılan ürünlerden birini kullanabilirsiniz. Bu işlem için doğal ürünleri tercih etmeniz önerilir.

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Cilalama işlemi sırasında pamuklu eldiven kullanın.
  • Seyreltici ya da sert ovma bezleri kullanmayın.

Bu işlemleri uygulayarak akçaağaç mobilyanızı uzun yıllar boyuca kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu