Akıtan Rezervuar Tamiri

Akıtan bir rezervuarı tamirci çağırmadan kendiniz de onarabilirsiniz. Rezervuar tamiri nasıl yapılır?

Klozetlerin üstünde bulunan suyun doldurulması ve boşaltılması için gerekli rezervuarların içindeki rezervuar iç takım denilen arızalar conta eskimesi veya malzemenin kalitesiz olması sonucu ortaya çıkan problemlerdir. Bozuk sifon tamir ve montajı nasıl yapılır? Rezervuar nasıl tamir edilir?

Ara Musluk Akıtıyorsa Ne Yapmalı?

İlk olarak dairenin vanasını kapatın. Daha sonra tornavida ve ayarlı pense yardımıyla ara musluğun başlığını sökün ve flex hortumunu (ara musluk hortumu) çıkartın. Söktüğünüz flex hortumunun yerine yeni aldığınız flex hortumunu tornavida ve ayarlı pense yardımıyla takın.

Rezervuar Su Akıtıyorsa Ne Yapmalı?

İlk olarak rezervuarın kapağını çıkartın. Ara musluğu kapatın. Rezervuar içinde su varsa, boşaltma zincirini çekerek suyu boşaltın.

Rezervuar Tespit Vidalarının Sökülmesi

Rezervuar içindeki klozetle rezervuarı birbirine bağlayan rezervuar tespit vidalarını tornavida yardımıyla sökün.

Rezervuarın Çıkartılması

Rezervuarı iki yanından tutarak klozetten yukarıya doğru yavaşça kaldırın. (Ağır olduğu için iki kişinin kaldırması önerilir.)

Eskimiş Contanın Sökülmesi

Su sızdıran eskimiş contayı çıkartın ve yeni aldığınız contayı takın. (Contayı yerine takmadan önce sızdırmazlığı daha uzun süre sağlamak için conta üzerine çok ince silikon sürülebilir.)

Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu