Ev Tekstil Ürünleri Nasıl Temizlenir?

Ev tekstil ürünlerinin nasıl temizleneceğine dikkat ederek, evde toz akarları ve alerjiye neden olabilecek alerjinlerin oluşmasını engellemiş olursunuz.

Ev tekstil ürünlerinde alerjiye neden olacak alerjinlerin oluşumunu engellemenin en iyi yolu sık sık yıkamaktan geçiyor. Yüksek sıcaklıktaki su, ürünlerde bulunan alerjiye neden olabilecek maddeleri yok ediyor. Kullandığınız ürünleri 60 C’de yıkamanız yeterli olacaktır. Yorgan, yastık, çarşaf, battaniye, perde ve tül gibi bazı ev tekstil ürünleri yüksek sıcaklıkta yıkanmayabiliyor. Bu gibi ev tekstil ürünlerinde oluşabilecek toz akarlarını önlemek için özel temizlik ürünleri kullanabilirsiniz.

Halı ve koltuklar da alerjinlerin sık oluşabileceği yerlerdendir. Buralarda oluşacak toz akarlarını önlemek için, temizlik ürünleri kullanabilirsiniz. Ürüne göre değişiklik gösterse de, kullandığınız ürünler dört ile altı ay arasında koltuk ve halılarınızı korur.

Halıları ve koltuklarınızı her gün elektrikli süpürge ile süpürün.

Ev tekstil ürünlerinin alerjin üretmesini engellemenin en iyi çözümü organik ürünler kullanmaktan geçiyor. Organik tekstil ürünleri alerjin üretmiyolar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu