Alternatif Yılbaşı Hediyeleri

Yeni yıla merhaba deyin! Yılbaşı yaklaşıyor. Yeni bir yıla sevdiklerinizi mutlu ederek girmek istiyorsanız sizin için harika önerilerimiz var. Üstelik tasarlayacağınız bu hediye için fazla para harcamanız da gerekmez.  

Sevdiklerinize unutulmaz bir yılbaşı yaşatmak için yılbaşı hediyesini kendiniz hazırlayabilirsiniz.

1. Defter

Hediye edeceğinizi kişinin zevkine göre küçük bir defter alın. Defterin sayfalarına yine hediye edeceğiniz kişinin beğenisine göre sevdiği yazar ve şairlerden sözler yazın. Bu hediye sevdiklerinizi, boş bir defterden daha fazla mutlu edecektir.

2. El Yapımı Yılbaşı Kartı

Kırtasiyeden alacağınız kaliteli bir resim kağıdını istediğiniz ebatlarda kesin. Her bir parçanın bir yüzüne desenler çizerek kartpostallar oluşturun. Elde ettiğiniz bu kartpostalları diğer yüzü boş olarak, isterseniz de  küçük notlar yazarak bir zarfa koyun. Zarfın üstüne yılbaşı temalı bir pul yapıştırmayı da unutmayın.

3. El Yapımı Duvar Albümü

Seçeceğiniz fotoğraflarınızın üst kısımlarını bir iğne yardımıyla delin. Bir tel yardımıyla ikişer santim boşluk bırakarak çamaşır asar gibi fotoğrafları birbirine bağlayın. Oluşan minik albümü duvara asabilmek için, teli başta ve sonda halka yapın. Bu minik albüm sevdiklerinizin duvarlarını süsleyecek.

4. Nostaljik Oyunlar

Biraz nostalji herkesi mutlu eder. Sevdiklerinize artık geçmişte kalmış oyunlardan satın alabilirsiniz.

5. El Yapımı FotoğrafAlbümü

Fotoğraf ebatlarında bir defter alın. İlk sayfasına yeni yıl dileklerinizi yazacağınız bu defterin sonraki sayfalarına, hediye edeceğiniz kişinin beğenisine göre fotoğraflar yapıştırın. Fotoğrafların altına da o anları hatırlatan minik notlar yazın. El yapımı bir albüm kimi mutlu etmez ki?

6. Pul ve Mektup

Zarf, mektup kağıdı ve pul alın. Kağıtları zarfa yerleştirin ve pulları zarfa yapıştırın. Hem sevdiklerinizi mektup yazmaya teşvik etmiş, hem de bir nostaljiyle sevindirmiş olacaksınız.

Sürekli aynı hediyeleri almaktan sıkıldıysanız ve alternatif arıyorsanız, bu özel hediyelerle sevdiklerinize unutulmaz bir yılbaşı yaşatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu