Alyans Nasıl Seçilir?

Evliliğin en önemli sembollerinden alyans alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Sıra alyans seçimine geldi. Klasiğinden sıra dışı olanına pek çok model alyans arasından hangisini seçeceğinize karar verdiniz mi?

Alyans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ergonomik Olmalı

Sürekli parmağınızda taşıyacağınız bir yüzüğün her şeyden önce rahat olması gerekir.  Parmak ölçünüze uygun olması; ellerinizi yıkarken, uyurken ya da gün içinde rahat etmenizi sağlar. Dolayısıyla parmağın iç yüzeyinin rahat olduğundan emin olmalısınız.

Metal Seçimi Önemli

Modele karar vermeden önce hangi metali seçeceğinizi belirlemelisiniz. Son yıllarda platin ön plana çıkmaktadır. Fakat sarı altın hâlâ en gözde seçim. Kırmızı ve beyaz altının da yüzüğün taşlarının rengini ön plana çıkardığını aklınızda bulundurun.

Bakımı Kolay Olmalı

Alyansınızın bakımını evde kendiniz yapabileceğiz gibi, aldığınız yerde de yaptırabilirsiniz. Evde kendiniz yapacaksanız şu işlemi önerebiliriz: Alyansı ılık sabunlu suda on dakika bekletin, ardından durulayın. Son olarak da zarar vermemeye özen göstererek diş ipiyle detaylı temizlik yapın.

Alyans Modelleri

Klasik Alyans

Klasik Alyans

Platin, beyaz, sarı ve kırmızı altın seçenekleriyle sadelikten yanaysanız tercih edebilirsiniz. Özellikle ince yapılı ellere sahip iseniz klasik alyans sizin için idealdir.

Kalın Profilli Alyans

Kalın Profilli Alyans
Görsel: Bvlgari Alyans

Klasik alyansa çok benzer olmakla birlikte ona göre daha ağır ve daha pahalıdır. Uzun parmaklı kişiler tarafından tercih edilebilir.

Sarı & Beyaz Altının Birlikte Kullanıldığı Alyanslar

Sarı Beyaz Alyans

Sarı mı olsun, beyaz mı karar veremeyenler için bu karışım iyi bir tercih olacaktır. Ekstra işçilik ve tasarım gerektirdiği için daha maliyetli olabilir.

Taşlı Alyanslar

Taşlı alyans
Görsel: Myragold

Yuvarlak, prenses ve baget kesim pırlantalarla süslenmiş alyanslar her geçen gün daha da çok tercih ediliyor.  Böyle bir alyans seçiminde pırlanta tercihi önemlidir.

Özel Tasarım Alyanslar

Özel tasarım alyans

Benim yüzüğüm kimsede olmasın diyorsanız, tercihinizi özel tasarımlardan yana kullanabilirsiniz. İsteğe göre tasarım yapan kuyumcular olduğu gibi, firmaların özel koleksiyonları da bulunmaktadır. Özel tasarım istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. Hazırlık aşaması zaman gerektirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu