Amaca göre, kumaş seçimi

Seçeceğiniz kumaşı, nerde ve nasıl kullanacağınıza önceden karar verin.

Amaca uygun olarak seçtiğiniz kumaş hem kullanım kolaylığı sağlayacak, hem de ortam için doğru atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Hassas ve çabuk kirlenen kumaşları işlek mekanlarda kullanmak doğru değildir. Kalın kumaşları yastık ve aksesuarlarda kullanmamalısınız. Kullanımda zorluk çekeceğiniz gibi, görüntü açısından da hoş bir görüntü oluşturmaz.

Salona işlemeli kumaşlar

Salonu sadece misafir ağırlamak için kullanıyorsanız, işlemeli kumaşlar bu mekan için idealdir. Oda sık kullanılmadığı için, kumaşın çabuk yıpranması, işlemelerinin bozulması gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Görünüm olarak da, odada zengin bir atmosfer yaratır.

Işıklı ortamlar için açık renk kumaşlar

Yoğun ışık alan mekanlarda kullanılan kumaş normale göre daha kısa sürede solar. Odanız çok ışık alıyorsa, odada koyu renk kumaş kullanmayın. Renk değişimi daha kısa sürede belli olur.

Çocuklu evlere dayanıklı kumaşlar

Çoğunuz varsa, ya da evinizde evcil bir hayvan besliyorsanız, özellikle koltuklarda ipekli, saten kumaşlar kullanmayın. Kumaşlar kısa sürede deforme olur. Kalın ve dayanıklı kumaşlar çocuklu evler için uygun kumaş türüdür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu