Amerikan Servis Nasıl Yapılır?

Evlerin en çabuk kirlenen yerleri mutfaklardır. Yemek yapılan ve yenen bir alan olması dolayısıyla mutfaklarda dağınıklık kaçınılmazdır.

Mutfak masası yemek kırıntıları ile kirlendiğinden sürekli temizleme ihtiyacı doğar. Bu durumu kolaylaştırabilmek için çeşitli yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerden biri de Amerikan servistir.

Gerek yemek masası, gerekse masa örtüsünün kirlenmemesi ya da kolayca temizlenebilmesi için Amerikan servis kullanılabilir.  Tabak, çatal, bardak gibi malzemelerin altına konulan servis sayesinde masanın kolayca toparlanabilmesi ve temizlenebilmesi sağlanabilir.

Amerikan servisin onlarca farklı çeşidi vardır ve uzun süredir mutfaklarda kullanılmaktadır. Kullan at şeklinde türlerinin yanı sıra yıkanabilme özelliği olanlar da vardır.

Amerikan servisleri hazır halde alabileceğiniz gibi, evdeki malzemelerden kendiniz de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Kınnap
  • Silikon tabancası ve silindir silikon
  • Keçe
  • Makas

Kınnap bir ip çeşididir. Kınnabı silikon yardımıyla kendi etrafında çevirerek bir daire elde etmeniz gerekir. Dilediğiniz büyüklükte bir daire oluşturabilirsiniz. İpi birbirine dolarken silikonla yapıştırmanız gerekir. Bunun için ipi bir ucundan yuvarlak çizerek kendi etrafında döndürmeye başlayın. Birbirine yapışması için kullanacağınız silikon ne fazla ne de az olmalıdır. Fazla olursa ipin etrafında silikon parçaları kalacaktır. Az olursa da ip yapışmaz.

Dilediğiniz büyüklükte daire elde ettikten sonra ipi kesin. Dilerseniz bu ipten daireyi aynı büyüklükteki bir yuvarlak keçenin üstüne de yapıştırabilirsiniz.

İstediğiniz renkte keçeler kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz dairenin üzerine keçeden motifler de yapabilirsiniz. İstediğiniz motifleri daireye silikon yardımıyla yapıştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu