Ananasta meyve salatası hazırlayın

Meyvelerinizi servis ederken, göze hoş gelecek şekilde bir sunum yapabilirsiniz.

Yiyeceklerin lezzetleri tercih için çok önemli olsa da, sunumları da seçim yapılırken oldukça etkili olmaktadır. Bu nedenle, servis edilecek olan yiyecekleri güzel sunmaya özen göstermelisiniz. Örneğin bir meyve salatası hazırlarken dekoratif bir sunum hazırlayabilirsiniz. Bunun için, sevdiğiniz meyveleri alın, yıkayın ve kurumaya bırakın. Çilek, elma, üzüm tercih edilebilir. Bu meyvelerin dışında, sunumunuzda kullanmak için bir adet ananas alın ve onu da iyice yıkadıktan sonra kurumaya bırakın.

Temizledikten sonra bir kenara ayırdığınız meyvelerinizi –çilek, elma, üzüm- küçük parçalara ayırın. Meyvelerinizi keserken boyutlarına kendi zevkinize göre karar verebilirsiniz ancak, meyvelerinizin çok küçük olması yerken işinizi zorlaştırabileceği için, çok küçük kesmemeye özen gösterin.

Aldığınız bir adet ananası, yapraklarını bir tarafta bırakacak şekilde, ortadan ikiye bölün. Bölünen bir parçasının içerisinde kalan ananas parçalarını kazıyarak çıkartın ve meyve salatanıza katmak için küçük küçük doğrayın. Oyduğunuzda bir kase görünümü alan ananasın içerisine, daha önceden parçalara ayırdığınız meyvelerinizi, göze hoş gelecek şekilde yerleştirin. Ananasın geriye kalan parçasının bir bölümünü, bir sepetin kulpunu yapıyormuş gibi düşünerek, dikdörtgen bir şekilde kesin ve içini oyun. İçerisine parçaladığınız meyveleri yerleştirdiğiniz ananasın üzerine, sepet görünümü verecek şekilde yerleştirin. Yerleştirilen kulp görüntüsündeki ananası sabitlemek için, 4 adet kürdan alın. Aldığınız kürdanları kulpun bir yanına ikişer tane olmak üzere yerleştirerek, kulpu sabitleyin.

Bu işlemleri sırasıyla uygulayarak, çok hoş bir meyve salatası hazırlayabilir, göze hitap edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu