Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir?

Kökeni İtalyanca “incastro” kelimesi olan ankastre; gömülü, bir noktaya sabitlenmiş, iç içe geçmiş anlamına gelmektedir.

Günümüzde çeşitli aletlerin duvarın içine yerleştirilmiş çeşitlerine ankastre adı verilmektedir. Beyaz eşya çeşitlerinin mutfak dolabının içine gömülü olanlarına da ankastre beyaz eşya denilmektedir.

Mutfaklarda yaygın bir şekilde kullanılan ankastre ürünler özen gerektirirler. Ankastre ürünleri uzun süre kullanmak istiyorsanız bakım ve temizliklerini uygun yöntemlerle düzenli olarak yapmalısınız.

Anakstre ocağın temizliği

Yemek yaparken dökülen, dağılan malzemeleri anında müdahale etmelisiniz. Kuru lekeler daha zor çıkar, bu sebeple hemen müdahaleyle leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Yapı marketlerden alacağınız ankastre ürünler için üretilen mikrofiber bezler ve paslanmaz özellikli temizleyiciler ile temizlik yapabilirsiniz.

Aldığınız temizleyiciyi krem halinde ve püskürterek kullanmalısınız. Ürünü, ocağın her yerine püskürtün. Mikrofiber bezle krem kalmayıncaya kadar ovun. Ardından nemli bir mikrofiber bezle ocağı durulayın.

Bunun yanı sıra kullanım talimatında yer alan bakım önerisiyle de ocağınızı temizleyebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Ankastre ocağınızı kullanmadan önce bakım ve kullanım talimatını okumalısınız.
  • Anakstre ürünlerin temizliğinde çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır.
  • Temizlikte nemli ve mikrofiber bezler kullanılmalıdır.
  • Ankastre ürünler için üretilmiş krem yüzey temizleyiciler kullanılmalıdır.
  • Ankastre ürünleriniz temizledikten sonra bebe yağı sürebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, anakstre ürünler için üretilmiş bakım spreyi ile ankastre ocağınızda hijyen sağlayabilir hem de ocağınızın bakımını yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu