Antre Dolabının Düzeni

Antre dolabı, mont, palto, ayakkabı ve aksesuarlarla dolup taşar. Düzeni sağlamak için mevsimsel olarak eşya transferi yapmak gerekir.

Antre dolabı genellikle evin en sıkışık dolaplarından biridir. Oysa misafir geldiğinde de kullanılabilmesi için daima ekstra boş yer bırakılması gerekir. Bu nedenle, antre dolabının düzenini sağlamak için, belirli aralıklarla mevsimsel düzenlemek yapmak gerekir.

Şapka, eldiven, atkı, kaşkol ve diğer benzer aksesuarlar bu dolapta saklanmalıdır. Sürgülü raflar ve kutular bu dolabın kullanımını kolaylaştıracaktır. Ayakkabı ve botlar dolabın altında yan yana dizilebilir ya da bir ayakkabı rafına yerleştirilebilir.

Hangi mont ve paltoları, aksesuarları ile birlikte yıl boyunca antre dolabında tutmak istediğinize karar verin. Kış paltoları, şık akşam montları ve baharlık rüzgarlıklar evdeki farklı dolaplarda muhafaza edilerek, doğru mevsim geldiğinde antre dolabına transfer edilebilir. Böylece, antre dolabında gerekli durumlarda misafir eşyalarını asabilmek için de yer kalmış olur.

Standart bir antre dolabı yaklaşık 1,5 metre uzunluğundadır. Yani, yaklaşık 10 ile 13 arasında mont sığabilir. Ancak misafir montları için de yer olması gerekir. Eğer merdiven boşluğu gibi derin bir antre dolabınız varsa, arka tarafına bir dolap çubuğu yerleştirerek, mont ve paltoları, mevsime göre evin diğer dolapları ile rotasyon yapabilirsiniz.

Eğer kalablık bir misafir grubuna ev sahipliği yapıyorsanız, ekonomik bir tekerlekli elbise askılığı edinip, anter dolabının karşısında, en az yoğunluk gören alana yerleştirmeniz uygun çözüm olur.

Antre dolabının düzenini sağlamak için, içindeki eşyaları belirli aralıklarla mevsime uygun şekilde düzenlemeniz gerekir. Bunun yanı sıra, gerekli durumlarda misafirlerinizin eşyaları için de kolaylıkla yer bulabilmeniz için, antre dolabında daima iki üç montluk ekstra yer bırakmaya özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu