Arap Sabunu Ev Temizliğinde Nasıl Kullanılır?

Arap sabunu temizlikte pek çok alanda kullanılabilir. Bulaşık temizliğinden çamaşıra, halı temizliğinden cam yüzeylere kadar pek çok alanda sabun kullanabilirsiniz.

Arap sabunu doğal bir sabundur. Fakat doğru sabunu bulmalısınız. Bazı Arap sabunları atık sabunlardan üretilir. Bazıları ise yanmış yağlardar. Siz kaliteli bir sabun bularak onu kullanmalısınız.

Arap Sabunu Çamaşır Makinesinde Kullanılır mı?

Elbette kullanabilirsiniz. Çamaşır makinenizin deterjan gözüne sıvı Arap sabununu ekleyin. Kıyafetlerine uygun program seçimini yapın ve makineyi çalıştırın. Perdeleri de bu yöntemle yıkayabilirsiniz.

Arap Sabunu ile Halı Yıkanır mı?

Evet, halı temizliği için kullanabilirsiniz. Halınızı elektrikli süpürgeyle güzelce temizleyin. Bir kova ılık suya bir kapak kadar sıvı sabun ilave edin. Suyu köpürtün. Halınızı bu suyla fırçalayın. Ardından halıyı iyice durulayın ve kurutun.

Arap sabunu

Bulaşık Makinesi Deterjanı Olarak Arap Sabunu Kullanılır mı?

Doğal içeriği sebebiyle zehirsiz bir temizlik vadeden Arap sabunları bulaşık makinesinde de kullanılabilir. Deterjan bölümüne sıvı sabunu ekleyin, parlatıcı bölümüne de elma sirkesi ilave edin. Bulaşıklarınızı bu şekilde yıkayarak mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Ocak ve Fırın Temizliğinde Kullanımı

Ocak ve fırınlar sık lekelenen mutfak araçlardır. Buralardaki lekelerden sabun yardımıyla kurtulabilirsiniz. Ocağın ya da fırının üzerindeki lekeye ılık su damlatın ve bir dakika bekleyin. Böylece leke yumuşayacaktır. Ardından lekeyi sabun yardımıyla silin. Lekenin kolayca çıktığını göreceksiniz.

Banyo ve Tuvalet Temizliğinde Kullanımı

Fayansları, lavaboyu, derzleri ve duşakabini sabun yardımıyla silebilirsiniz. Klozeti sabun yardımıyla iyice ovalayın, ardından üzerine bir kova sıcak su dökün. Klozet pırıl pırıl olur. Ayrıca kokulardan da bu yöntemle kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde lavaboyu, fayansları ve derzleri de temizleyebilirsiniz.

Temizlikte sabun tercih ediyorsanız sabununuzun %100 doğal içerikli olduğundan emin olmalısınız. Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu