Bakım Onarım

Artan Boya Nasıl Saklanır?

Evinizi kendiniz boyuyorsanız boya işi bittiğinde, artan boyaları saklamanız, gerektiğinde düzeltme yapabilmeniz açısından önem taşır. Artan boyayı doğru saklamak hem yer tasarrufu, hem de görüntü bakımından önemlidir.

Evin boya işi bittiğinde artan boyayı saklamak, gerektiğinde düzeltme yapabilmek için gereklidir. Ne var ki, büyük boya kutularının saklanması zor olabilir. Artan boyaları saklamanın daha kolay bir yolu hava almayan plastik saklama kapları kullanmak olacaktır.

Boyaya başlamadan önce kullanacağınız boyayı satın almanız gerekeceği için, öncelikle boyayacağınız alanı ölçerek alımı gerçekleştirmelisiniz. Boya bittikten sonra da, kalan boyayı doğru şekilde saklayarak, gerektiğinde kolayca kullanabilirsiniz.

Boya yaparken, boyanın kendi kutusundan değil, aktardığınız farklı bir kovadan alarak boyayın. Bu sayede, artan boyanın bozulmasını engellemiş olursunuz.

Artan boyayı plastik bir kaba boşaltın. Bu sayede hem boyanın kaplayacağı yerden tasarruf etmiş olur, hem de boyayı bir bakışta görme şansını yakalarsınız.

Boyanın üzerine bir etiket ile hangi odada kullanıldığını, boyama tarihini ve boyanın kodunu yazın.
Bu noktalara dikkat ederek, artan boyaları uzun süre saklayabilir, bunun için çok fazla yer ayırmak zorunda da kalmamış olursunuz.

Artan boyaları saklama kaplarına dökün. Ağızlarını sıkıca kapayın ve her kabın üzerine boyanın hangi odaya ait olduğunu belirten bir etiket yapıştırın. Kolay referans için etiketin üzerine fırça ile boyanın rengini de verebilirsiniz.

Artan boyaları plastik saklama kaplarına aktararak, duvarlarınıza gerektiğinde rötüş yapabilmek için boyanız elinizin altında olacak ve boyaları saklamanız da kaplayacağı yer küçüldüğü için çok daha kolay olacak.

1 Yorum

  1. Yeldem

    23 Aralık 2017 at 12:26

    bozulabiliyor bazen

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.