Temizlik

Aspiratör nasıl temizlenir?

Tüm beyaz eşyalar gibi, aspiratörler de hayatımızı kolaylaştıran vazgeçilmez eşyalar arasında yer alıyor.

Mutfak temizliğinde aslında bakılırsa, en çok aspiratör temizliğine dikkat etmek gerekiyor, çünkü aspiratör, yemek yaparken oluşabilecek tüm kokuları içine çekiyor ve etrafa yayılacak kötü kokuların oluşmasını engelliyor.

Aspiratör temizliği

Yemekten çıkan buharların, yağlanmaya neden olmaması adına aspiratörlerin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Aksi halde, bu yağlar zaman içerisinde katmanlar oluşturur ve filtreler tıkanır.

Kullanım kılavuzundaki talimatlara uyarak, aspiratörünüzün temizlenmek istediğiniz parçasını sökün. Diğer taraftan geniş bir leğen içerisinde su kaynatın. Sıcak su, aspiratörde biriken yağların yumuşamasına yardımcı olacaktır. Parçaları, bir süre sıcak su içerisinde bekletin.

Aspiratör temizliğinde yağ sökücülerden ve bulaşık deterjanlarından faydalanın. Yağ sökücü spreyi, fazla yağ kalıntısı olduğundan dolayı özellikle filtrelere sıkın ve bekleyin. Ardından da bir bulaşık süngeri yardımı ile parçaları çizmeyecek şekilde silin. İşlemin ardından, parçaları durulayın ve kurumaya bırakın.

Ankastre aspiratörlerin temizliğinde, sadece ankastreler için üretilen temizlik malzemelerini kullanmanızda fayda vardır. Aspiratörün çizilmesini önleyen ve parlaklık veren bu malzemeleri, alışveriş marketlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Derinlemesine bir aspiratör temizliği yapmadığınız zamanlarda da aspiratörünüzü nemli bir bez ile silmenizde yarar vardır. Bu durum, aspiratörünüzün erken sürede kirlenmesini engelleyecektir.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.