Aydınlık Bir Mutfak Yaratın

Aydınlık ve ferah bir mutfağa sahip olun.

Aydınlık ve kullanımı pratik bir mutfağa sahip olmak için, işe dolaplardan başlamak gerekir. Dolap rengini seçerken, açık tonlarda olanları tercih edin. Beyaz renkli dolaplar, mutfağın daha aydınlık olmasını sağlar.

Dolap şekillerini kullanımınıza uygun olarak seçin. Az kullandığınız tencereler için üst kısımlarda, yukarı doğru açılan kapaklı dolaplar yaptırın. Sık kullandığınız malzemelere kolayca ulaşabilmeniz için, tezgah üzerine iki sıradan oluşan raflar yaptırın. Peçete, havlu, folyo gibi malzemeleri saklamak için, minik raflardan oluşan bir ünite yaptırın.

Fayans seçiminde yine açık renkleri tercih edin. Fayansları, mutfak duvarlarının yarısına kadar döşetin. Kalan kısmı, koyu renkli bir boya ile boyayın. Bu durum mutfağa hareketlilik katacaktır. Mutfak, en fazla kirlenen bölüm olduğu için halı kullanacaksanız, koyu renkleri tercih edin.

Aydınlık bir mutfak için, renk seçiminde ağırlıklı olarak açık renkleri kullanın. Aralarda koyu renkler kullanarak, aydınlık ve hareketli bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu