Ayna Nasıl Monte Edilir?

Aynaları dekoratif ve fonksiyonel bir şekilde monte ederek, hem evinizin daha güzel görünmesini sağlayabilir hem de aynalarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Banyoda yer alan aynaların genellikle asma aparatı ya da klipsi bulunduğu gibi; evin diğer bölümlerinde kullanılan dekoratif aynalarda genellikle bu aparatlar bulunmaz.

Asma aparatı ya da klipsi bulunan aynalar için matkap ve vida kullanarak monte yapabileceğiniz gibi, aparatı bulunmayan dekoratif aynaları monte ederken, çift taraflı bant ve su terazisi kullanmanız gerekir.

Dekoratif Ayna Monte Etme

  1. Monte edeceğiniz alanı kuru bir bezle temizleyin.
  2. Eğimi olmayan aynalar için su terazisi kullanın ve terazi ile ölçtüğünüz alanı kurşun kalem ile işaretleyin.
  3. Çift taraflı bandı dikkatli bir şekilde duvara sabitleyin. Bandın köşelere gelmesine dikkat edin.
  4. Aynayı dikkatli bir şekilde çift taraflı bantların üzerine bastırarak, duvara sabitleyin.

Duvarın zarar görmemesi ve monte işleminin sağlam bir şekilde gerçekleşebilmesi için çift taraflı bantları dikkatli bir şekilde yapıştırın. Yanlış bir şekilde konumlandırmanız durumunda, bandı çıkarıp yeniden yapıştırmanız etkisinin azalmasına yol açacaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. merhabalar evimize mobilya aldık oturma odasına konsol aldık ayna konsola montaladılar.daha sonra eşimle karar verdik aynayı duvara montalatacağız yanlız aynanın arka kısmına takılacak abaratlar yok nerden temin edebiliriz.bu abaratları teşekür ederim.

    1. Merhaba,

      Yapı marketlerden alabilirsiniz. Nalburlarda da bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu