Bahar Dekorasyonu Fikirleri

Evlerde yenilenme vakti geldi. Detayları değiştirerek evinizde bahar havası estirebilirsiniz. İşte bahar dekorasyonu fikirleri.

Dekorasyon Detayları

Evlerde veya ofislerde en önemli unsurun minimal parçalarla sağlanan hareketlilik olduğunu vurgulayan Özçelik, küçük ama etkin parçalara yer verilmeli diyor.

Canlı Renklerle Dekorasyon

Evlerde canlı renk kullanımı denildiğinde akla hemen rengârenk mobilya takımları gelmesin diyen Özçelik “ detaylarda kullanılacak renkli parçalar hem daha havadar hem de canlı bir eviniz olmasını sağlar” diyor. Bunun için mavi bir sehpa ile salonunuzu veya kırmızı bir komodin ile yatak odanızı renklendirebilirsiniz şeklinde ekliyor.

Çiçeklerle Dekorasyon

Türk ev yapısında genelde yeşil yapraklı, büyük saksılarda ve salonun köşesinde bulunan çiçekler kullanılır. Özçelik “Pek çok iç mimarın dekorasyon çalışmaları incelendiğinde balkon veya bahçe dışında büyük çiçekler detay olarak kullanılmaz, bunun yerine minimal daha canlı renklere sahip menekşe veya gerbera gibi çiçeklerle salon veya mutfak dekorasyonuna hareket ve canlılık katılır” diyor.

Renkli Perdelerle Dekorasyon

Perde dediğimizde aklımıza ilk gelen renk beyaz veya ekru oluyor. Oysa dekorasyonda başlıca kahramanlar evlerin havasını anında değiştiren fon perdeler olmalıdır. Dekoratif bir görünüm için en önemli unsur renkli fon perde kullanımıdır diyor Özçelik ve ekliyor “ Basık evleri geniş gösteren beyaz tül perde veya güneşlik değil uçuk renkli fon perdeleridir.

Duvar Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda belki de gözden kaçırdığımız başlıca unsur mobilyalar dahi yerleştirilmeden gerçekleşen duvar boyasıdır. Duvarlarımızı genelde tek bir renkte boyar ve duvar kâğıdı kullanmaktan çekiniriz. Dekorasyonun en temelinde cesur davranmak ve her duvarda farklı bir açı oluşturmak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu