Bahar Sofraları

Baharın gelmesiyle birlikte her yerde başlayan hareket, sofralara da yansıdı. Bahar ayına uygun cıvıl cıvıl bir bahar sofrası kurmak için “yumuşaklık”, dikkat etmeniz gereken en önemli detay.

Romantik bir bahar sofrası hazırlamak için duygusallık, saflık ve yumuşaklığı ön planda tutmalısınız. Bahar sofranızda şeker renginin pastel tonları hakim olmalıdır. Kristal kadehler, porselen yemek setleri, boncuklar, kurdeleler ve baharın habercisi çiçekler bahar sofranıza fenimen bir hava katmanıza yardımcı olur.

Bahar masalarınızda uzun, pastel tonlarındaki masa örtülerini kullanabilirsiniz. Masa örtünüz çift kat olsun. Sofranızda bahar enerjisini öne çıkarmak istiyorsanız, beyazı ana renk olarak kullanabilirsiniz. İkinci renk olarak tercihiniz fuşya, kırmızı ya da baharın temsilcisi yeşil renk olabilir.

Bahçenizde düzenleyeceğiniz bir bahar davetinde masanızın etrafını ahşap ya da ferforje, kıvrımlı, patine boyanmış sandalyelerle süsleyebilirsiniz.

Farklı bir alternatif olarak, bahar sofranıza eşlik edecek, açık bir büfe de hazırlayabilirsiniz. Büfede aperatiflere, yemek, içki, çay – kahve servisine ve peçetelere yer verebilirsiniz. Atmosferi rengindeki mum ya da fener kullanarak bahar sofranızda yumuşak bir hava oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu