Bahar Sofralarında Çiçek Kullanımı

Sofralar, çeşitli süsleme teknikleri ile güzelleştirilebilir. Sofra süsleme unsurlarından en önemlilerinden biri de çiçeklerdir.

Çiçekler sofraları estetik olarak güzelleştiren unsurların başında gelmektedir. Çiçekler gerek görüntüleri gerekse kokularıyla sofralara canlılık katmaktadırlar. Mevsimine göre seçilecek çiçekler doğayı da sofralara taşımaktadır.

Sofra düzeni

Tüm sofra düzeniyle uyumlu çiçekler ile sofranıza eşsiz güzellikler katabilirsiniz. Seçimleriniz   sizin de ruh halinizi yansıtacaktır.

Yemek takımlarınızla uyumlu renklerde çiçekleri uygun boylarda keserek tabakların kenarına yerleştirebilirsiniz. Çiçekleri minik fiyonklara yaparak birbirine bağlarsanız sunumda da şıklığı yakalamış olursunuz.

Tabakların yanında konumlanan çiçekler misafirlerin onlarla doğrudan temas kurmasını da sağlar. Böylece sofranızda bahar havası estirebilirsiniz. İsterseniz çiçekleri küçük kavanoz ya da vazolara koyarak da tabakların yanına yerleştirebilirsiniz.

Aynı çeşitte fakat farklı renklerde çiçeklerle de masanızda farklı bir uyum yakalayabilirsiniz. Laleler ya da güller bunun için uygundur. Tam tersi aynı renkte fakat farklı türde çiçekleri kullanmak şeklinde de olabilir.

Sofralarda Çiçek Kullanımı

Sofranıza çiçeklerin yapraklarını da serpiştirebilirsiniz. Özellikle gül yaprakları sofraya romantik bir hava katacaktır. Ya da yeşil yapraklı çiçekleri tercih ederek sofranıza bahçe atmosferi kazandırabilirsiniz.

Karanfil ya da krizantemleri uyumlu bir şekilde kullanarak da bir sunum yapabilirsiniz. Mor, mavi ve kırmızı tonlardaki çiçekler sofralarınıza orman kokusunu taşır.

Dilerseniz seçtiğiniz bir çiçeği masanın tam ortasında konumlandırarak çekim merkezi haline de getirebilirsiniz.

Mis gibi yemek kokularına karışan çiçek kokuları misafirleriniz için unutulmaz olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu