Foto Galeri

Bahçe Aletleri

Bahçenizin bakımını yaparken çeşitli aletlere ihtiyacınız olacak. Bahçe aletleri nelerdir? Nasıl kullanılırlar?

Bahçe bakımında şu el aletleri kullanılmaktadır: Kürek, el çatalı, el çapası, mala, uzun saplı kürek, ince uçlu bıçak, budama makası, tırmık, kırpma makası, kova, çapa.

Yelpaze tırmık: Diş mesafeleri ayarlanabilir olan yelpaze tırmıklar, hem ince çim atıklarını, hem de kuruyan ve dökülen büyük yaprakları temizlemek için uygundur. Galvanize preslenmiş, çelik yapılı ve saplı olanlar oldukça dayanıklıdır.

El küreği: Saksı değiştirme işlerindeki en önemli yardımcıdır. Dayanıklı malzemeden üretilmiş, geniş hazneli olanlar toprağın bir yerden diğer yere aktarımını kolaylaştırır.

Çim makası: Sağlam, hafif ve paslanmaz sapa sahip olan çim makasları, daha az kuvvet harcayarak rahat ve hızlı çalışma imkânı sağlar.

Budama makası: Pasa dayanıklı, hafif bilenmiş budama makasları, hızlı ve verimli bir kesim sağlar. Tek parmakla kilitlenebilir budama makasları da ergonomikliği sayesinde size uzun süre yorulmadan çalışma fırsatı sunar.

Mala: Bitkilerin dikileceği boşlukları açmaya yarar. Topraktaki sert yumruları parçalar ve toprağı gevşetir. Malaların pek çok çeşidi vardır. Bahçede en çok kullanılan, bükülmüş kol şeklinde olan maladır.

Kök çapası: Preslenmiş çelik gövdeye ve sağlam plastikten yapılmış ergonomik sapa sahip olan kök çapaları, toprağın havalandırılmasında ve gevşetilmesinde büyük kolaylık sağlar.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.