Bahçe bitkilerinizi ihmal etmeyin

Kışın evdeki bitkiler kadar, bahçedeki bitkilerin de bakıma ve ilgiye ihtiyacı olduğu bilinmelidir.

Soğuk kış günlerinde bitkileri koruma altına almak gerekir. Bunun için, bitkilerin toprağı dökülen yapraklar ve ağaç kabukları ile kaplanabilir. Bu uygulama ile, toprağın ısısı korunur. Bahçede yetiştirilen bitkilerin yanı sıra, saksı bitkileri için de bu işlemin yapılması faydalı olacağından tavsiye edilir.

Bahçede bulunan bitkilerin bakımı için, budama yapılması önerilir. Örneğin, bahçede alacalı renklere sahip çoban püskülü bitkisi varsa, kış aylarında düzenli budama yapılması gerekir. Çoban püskülünün yaprak formu dikenli olduğu için, budama yaparken dikkatli olunması önerilir. Bitkinin yapraklarına dokunmadan, dal bölümünden fazlalıkların alınması tavsiye edilir.

Kış aylarının renkli çiçeklerinden olan siklamenlerin de bakımı unutulmamalıdır. Bu bitki, tek tek ya da gruplar halinde saksıya dikilebilir. Bahçede renkli bir görüntü elde etmek adına, beyaz, pembe ve kırmızı tonlarında olan bu çiçekler, evin giriş yolunun etrafında kullanılabilir.

Siz de, bu bilgiler ile evinizdeki ya da bahçenizdeki bitkilerin bakımını yapabilir ve sağlıklı yaşamlarını destekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu