Bahçe Çiti Nasıl Kurulur?

Bahçe çitleri ev ve bahçelerin güvenliğini sağladığı kadar, görüntü ve kullanışlılık açısından da tercih edilmektedirler.

Bahçenizde duvar yerine bahçe çiti tercih edebilir, bahçe çitiyle evinizi güzelleştirebilirsiniz. Bahçe çitleri kurulduğu alanları daha korunaklı yaparlar ve bahçelerin daha güzel görünmesini sağlarlar.

 

Beyaz Bahçe Çiti

Kullanışlı bir yapı malzemesi olan bahçe çiti kurulumu için profesyonel yardım alabileceğiniz gibi, kurulumu kendiniz de yapabilirsiniz.

Öncelikle çiti yapılacağı alanı belirleyin. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta, çitin tapuyla belirlenen sınırı aşmamasıdır. Sonrasında sorun yaşamamak için sınırı kontrol edin ve çiti buna göre inşa edin.

Ardından çiti kuracağınız alanı ölçün. Her ihtimale karşı ölçtüğünüz alandan en az 2 metre daha fazla çit alın. Böylece karşılaşabileceğiniz aksiliklere karşı önlem almış olursunuz.

 

Bahçe Çiti

Çitler birkaç malzemeden üretilmektedirler. Ağaç, metal, ya da PVC’den üretilen çitlerden birini tercih edebilirsiniz. Seçimi kullanım alanınıza ve iklim özelliklerine göre yapmalısınız. Dekoratif açıdan ağaç (bambu, tahta) olanları, güvenlik açısından demir telleri tercih edebilirsiniz.

Bahçe çitini yerleştireceğiniz alana getirin. Toprak altında uzun bir kısım bırakarak direkleri yerleştirin. Çitlerin köşe noktaları sağlam olmalıdır. Çiti kurarken kullanım amacınıza uygun olup olmadığını kontrol edin. Bazıları küçük çocuklar ya da evcil hayvanlar dışarı çıkmasın, bazıları güvenlik ya da dekorasyon için yapılırlar.

Çiti kurduktan sonra dilediğiniz renkte boyayarak dekoratif bir güzellik oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra çitin yıllık bakımlarını da ihmal etmemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu