Bahçe Dergileri

Bahçeleri daha keyifli hale getirmek için her mevsimde farklı uygulamalar yapılır. Hem estetik hem de işlevsellik açısından yapılan bu uygulamalar için dekorasyon ve kullanım örnekleri ilham verebilir.

Bahçeniz çiçekler bakımından bereketli ise, evde yeteri kadar vazo bulmak zor olabilir. Bahçenizdeki rengarenk çiçeklerle evinizi gönlünüzce renklendirmek için, teneke kutuları atmayın. Farklı boyutlardaki teneke kutularınızı beyaz veya pastel tonlara boyayarak, çiçekleriniz için çok hoş bir vazo seti yaratabilirsiniz.

Pencerelerinizin görünümünü güzelleştirmek elinizde. Pencere pervazlarınızın içine yan yana dizeceğiniz birbirine eş üç, dört minik vazo ve içlerindeki çiçekler ile çok güzel bir görüntüye kavuşacaksınız.

Bahçenizdeki merdivenlerin dış kenarlarına, aynı ebatta saksılara diktiğiniz hercai menekşelerle albeni kazandırabilirsiniz.

Verandanızın havasını değiştirmeniz için askılı üçlü bir tel saksı seti kullanmanızı öneririz. Bu tel askı setleri tavana asıldığında, içlerine yerleştirilen bitkilerle bulundukları ortamı renklendirmekle kalmayıp, şık bir atmosfer yaratıyorlar.

Bahçenizde kendiniz ve misafirleriniz için bir dinlenme köşesi yaratabilirsiniz; tek yapmanız gereken eski ve basit görünümlü bir bankı bahçenin en düz ve keyifli köşesine yerleştirmek.

Bahçeye açılan kapınızı veya bahçeye bakan pencerenizi süslemek için ideal bir uygulama renkli duvar saksıları. Aynı renge boyadığınız tek boy saksılarınızın içine saksı rengi ile zıt çiçekler dikerek ve bu saksıları kapı ve pencerenizin etrafını çevirecek şekilde asarak, harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Saksılarınıza farklı bir görüntü vermek istiyorsanız, toprak rengi saksılarınızın etrafını çevirecek bir veya aralıklı birkaç bant sayesinde, çizgili saksılara sahip olabilirsiniz. Toprak saksınızın üzerine farklı noktalarda ve belli aralıklarla bant yapıştırın. Bu bantı saksıda nasıl çizgiler oluşmasını istediğinize göre yerleştirebilirsiniz.

Bahçe sektörünün önemli bileşenlerini biri de bahçe dergileridir.

Bahçe Dergileri

A+ Plus Garden Dergisi

A Plus Dergisi

Ocak 2008’den itibaren yayın hayatında olan A Plus Garden Dergisi; botanik ve peyzaj konusunda uzman ekip tarafından oluşturulan sayfaları, toplumun önde gelen isimleri ile yapılan röportajları; bahçe ve yaşam konularıyla ilgili içeriğe sahip.

İki ayda bir yayınlanan dergi, mevsime göre bitki türleri, bahçe bakımı – düzenlemesi, fide – çiçek seçimi, sebze – meyve bahçeciliği, bahçe zararlıları, hastalıklarla mücadele gibi spesifik konuların dışında, bahçe hakkında ilgi çekici olabilecek yeni ve farklı haberleri de okuyucularıyla buluşturuyor.

Fiyat: 5 TL

Ev Bahçe Dergisi

Ev Bahçe Dergisi

Türkiye’nin ilk bahçe dergisi Evbahçe dergisi aylık olarak yayınlanmaktadır. Dergide her ay: Bahçe sorunlarına pratik çözümler, yaratıcı fikirler, en güzel bahçe, balkon ve teraslar. Türkiye’nin en güzel ağaç, bitkileri mevsim çiçekleri.

Meyvenizi sebzenizi kendiniz yetiştirin. En şık bahçe mobilyası ve aksesuarları. ”Arayın, bahçenizi, balkonunuzu biz güzelleştirelim” hattı. Bahçe, balkon tasarımları. Bahçıvanın köşesi, bahçe doktoru sorularınızı yanıtlıyor.

Fiyat: 6 TL

Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi

Plant Dergisi

Üç ayda bir yayınlanan Plant Dergisi’nde özellikle şehir peyzajı ve süs bitkiciliği konularına dair içerikler yer almaktadır. Akademik danışma kurulunun da bulunduğu dergi internet üzerinden yayın yapmaktadır. Dergide çiçek yetiştiriciliğiyle ilgili bilgilere de yer verilmektedir.

Fiyat: Ücretsiz (e-dergi)

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba Nurşen Hanım,

      Hangi dergiye abone olmak istediğinizi öğrenebilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu