Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçenizi daha keyifli bir hale getirmek için bazı bahçe dekorasyon önerileri.

Teneke Kutular: Bahçeniz çiçekler bakımından bereketli ise, evde yeteri kadar vazo bulmak zor olabilir. Bahçenizdeki rengarenk çiçeklerle evinizi gönlünüzce renklendirmek için, teneke kutuları atmayın. Farklı boyutlardaki teneke kutularınızı beyaz veya pastel tonlara boyayarak, çiçekleriniz için çok hoş bir vazo seti yaratabilirsiniz.

Pencere İçindeki Bahçe: Pencerelerinizin görünümünü güzelleştirmek elinizde. Pencere pervazlarınızın içine yanyana dizeceğiniz birbirine eş üç, dört minik vazo ve içlerindeki çiçekler ile çok güzel bir görüntüye kavuşacaksınız.

Merdiven Süsü: Bahçenizdeki merdivenlerin dış kenarlarına, aynı ebatta saksılara diktiğiniz hercai menekşelerle albeni kazandırabilirsiniz.

Veranda Çiçekleri: Verandanızın havasını değiştirmeniz için askılı üçlü bir tel saksı seti kullanmanızı öneririz. Bu tel askı setleri tavana asıldığında, içlerine yerleştirilen bitkilerle bulundukları ortamı renklendirmekle kalmayıp, şık bir atmosfer yaratıyorlar.

Dinlenme Köşesi: Bahçenizde kendiniz ve misafirleriniz için bir dinlenme köşesi yaratabilirsiniz; tek yapmanız gereken eski ve basit görünümlü bir bankı bahçenin en düz ve keyifli köşesine yerleştirmek.

Renkli Duvar Saksıları: Bahçeye açılan kapınızı veya bahçeye bakan pencerenizi süslemek için ideal bir uygulama renkli duvar saksıları. Aynı renge boyadığınız tek boy saksılarınızın içine saksı rengi ile zıt çiçekler dikerek ve bu saksıları kapı ve pencerenizin etrafını çevirecek şekilde asarak, harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çizgili Saksılar: Saksılarınıza farklı bir görüntü vermek istiyorsanız, toprak rengi saksılarınızın etrafını çevirecek bir veya aralıklı birkaç bant sayesinde, çizgili saksılara sahip olabilirsiniz. Toprak saksınızın üzerine farklı noktalarda ve belli aralıklarla bant yapıştırın. Bu bantı saksıda nasıl çizgiler oluşmasını istediğinize göre yerleştirebilirsiniz. Birkaç saksıyı birlikte farklı noktalardan bant ile dönerek bir set de hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bant ile etrafını çevirdiğiniz saksınızı, boyayın. Boya kurudukan sonra, bantı çıkardığınızda, çizgili saksılara kavuşmuş olacaksınız.

Denizkabuğu Saksılar: Saksılarınızı denizkabukları ile süsleyebilirsiniz. Denizkabuklarını tutkal ile saksılarınızın üzerine farklı desen ve sıralarda yapıştırarak, deniz esintilerini bahçenize taşıyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu