Bahçe Mobilyaları Nasıl Temizlenir ?

İç mekan mobilyalarına göre dışarıda daha çok kire ve toza maruz kalan bahçe mobilyalarını temizlemek çoğu zaman zor bir iş olarak görülmektedir. Ancak birkaç küçük püf nokta ile bahçe mobilyalarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.

Plastik  ve Ferforje Bahçe Mobilyalarının Temizliği

Bahçe Mobilyaları Nasıl Temizlenir ?

Bahçenizde tercihinizi plastik veya ferforje mobilyadan yana kullandıysanız eğer, bir ıslak bez, bir kuru bez ve bulaşık deterjanı temizlik için yeterli olacaktır. İlk olarak deterjanlı bir su hazırlayın. Temiz bir bezi deterjanlı suda yıkayarak bahçe mobilyanızı kirlerinden arınana kadar silin ve bol su ile durulayın. En son işlem olarak da kuru bir bez yardımı ile su lekesi kalmaması içim mobilyanızı kurulayın.

Hasır Bahçe Mobilyalarının Temizliği

bahce-mobilyalari-temizligi (4)

 

Seçiminizi hasır bahçe mobilyalarından yana yaptıysanız, hasır mobilyanızı su ve yağ bazlı bir sabun ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Yağ bazlı sabun ve su ile bir karışım hazırlayın daha sonra  yumuşak bir fırça yardımı ile mobilyanızı temizleyin.  Temizleme işleminin ardından bol su ile mobilyanızı durulamayı unutmayın. Mobilyanızı duruladıktan sonra kuru bir bez yardımı ile ürünlerinizi kurulayın. Hasır içlerinde su birikmesini önlemek için bu işlemi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Tik Bahçe Mobilyalarının Temizliği

House patio with natural wooden patio furniture

 

Bahçe mobilyaları için uygun bir tercih olan ve tik ağacından yapılan tik bahçe mobilyaları çok fazla sudan etkilenmeyen ürünlerdir. Tik bahçe mobilyalarının temizliği için yumuşak bir fırça ile  yağ bazlı sabun ve su ile hazırlanmış bir karışım yeterlidir. Ancak bu ürünleri bol su ile yıkayıp iyice sabundan tamamen arındırmanız gerekmektedir. Durulama işleminden sonra bu mobilyaları kurutmanıza gerek yoktur. Kendiliğinden kuruyabilir.

Alüminyum Bahçe Mobilyaları Temizliği

Comfortable table and chairs at the resort.

 

Bahçe mobilyanız eğer alüminyumdan yapılmış ürünlerden oluşuyor ise, bulaşık deterjanı ve su ile yapılmış bir karışım kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünler hassas olduklarından üzerindeki lekeleri yumuşak bir fırça ile temizlemelisiniz. Eğer sert bir fırça kullanırsanız bu fırça alüminyum mobilyalarınızı çizebilir. Mobilyalarınızı temizledikten sonra yine bol su ile durulayın ve su lekelerinden arındırmak için iyice kurulamaya özen gösterin.

Yaz aylarında sıkça kullandığınız bahçe mobilyalarınızı birkaç adımda rahatlıkla temizleyebilir ve mobilyalarınıza temiz bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu