Bahçe Tasarımları

Bahçe tasarımları yaparken, kullanmadığınız ya da eskimiş eşyalardan yararlanabilir, basit kutuları saksıya, eski ya da paslanmış kazmaları boyayarak renkli saksı tutuculara, kullanmadığınız sandalye veya masaları çimlendirerek peyzaj harikalarına çevirebilirsiniz.

Saksılarınızın, paletteki boya gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Atıl durumdaki bisikletinizi, saksılığa çevirerek, bahçenize özgün bir görünüm kazandırabilirsiniz. Eski tekerlekleri büyük birer saksı olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz, yağlı boya ile farklı renklere de boyayarak, renkli saksılar elde edebilirsiniz.

Büyük bahçeler için kuğu, kuş ya da kuzu gibi hayvan modelleri kullanarak, bahçenizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kütükleri kullanarak tren modeli oluşturabilir, tahtadan tavşan, yavuz ya da el arabası yaparak, bunları saksı olarak kullanabilirsiniz. Düzenden hoşlanıyorsanız, tahta mobilyalarınızı kullanarak pencere görünümde saksılar oluşturabilirsiniz.

Büyük bahçeler için yapacağınız tasarımda, çiçekleri renklerine ya da türlerine göre; yuvarlak, kare ya da dikdörtgen şekilde konumlandırabilirsiniz.

Bahçenizi hem daha düzenli hale getirmek hem de ilgi çekici bir tasarıma kavuşturmak için, tahta ya da demir fıçıları boyayabilir, saksı olarak kullanabilirsiniz.

Küçük bahçeleri dizayn ederken, saksılarınızın yerleşimine dikkat ederek, sahip olduğunuz alanı daha verimli şekilde kullanabilirsiniz. Bahçenizde küçük bir havuzunuz varsa, nilüfer çiçekleri kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu