Bahçede güvenlik için birkaç ipucu

Bahçeyle uğraşmak, günlük stresten arınma ve huzurlu vakit geçirmeyi sağlar. Tüm olumlu taraflarının yanı sıra bahçe, güvenlik sorunlarının yaşanabildiği bir yerdir.

İstenmeyen sağlık problemlerini önlemek ve riskleri en aza indirmek için, birkaç noktaya dikkat etmek gerekir:

• Zararlı güneş ışınları, sağlığı tehdit eder. Sadece yazın değil, kışın da güneşin zarlı ışınları sizi etkileyebilir. Bu sebeple, bahçede uzun zaman geçireceğinizde, mutlaka koruyucu krem sürün. Sabahın erken saatleri ve akşamüstleri bahçede vakit geçirmek için en uygun zamanlardır. Öğle saatlerinde, güneş altında çok kalmamaya özen gösterin. Vücudunuzu ışınlardan koruyacak kıyafetler giyerek de korunabilirsiniz.

• Bahçe eldivenleri giyerek, ellerinizi kimyasallardan ve zararlı böceklerden koruyun. Özellikle, bitkileri beslemek veya korumak için kimyasal kullanıyorsanız, mutlaka eldiven takın. Kauçuk veya plastik eldivenler işinizi görecektir.

• Bahçede kullandığınız ekipman ve aletleri düzenli tutun ve hep aynı yerde muhafaza edin. Keskin kenarlı aletler, yaralanmalara yol açabilir. Bunları, sık kullanılan alanlardan uzak bir yerde tutun.

• Çocuklar ve ev hayvanlarını bahçede gözetim altında tutun. Bahçedeki kimyasallar ve keskin aletler, küçük çocuk ve hayvanlar için risk oluşturur.

Bahçede zaman geçirirken ve bitkilere bakım yaparken, yukarıdaki noktalara dikkat ederek olası problem ve risklerden korunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu