Bahçede Yemek Organizasyonu

Bahçede yemek yemek, özellikle bahar ve yaz aylarında çok keyiflidir. Yemek organizasyonunun kusursuz geçmesi için, kullanılacak eşyalar kadar, hava şartlarına da dikkat etmek gerekir.

 Bahçede yemek organizasyonu yaparken, zor durumda kalmamak için ön hazırlıkları doğru yapmak ve öngörüde bulunabilmek önem taşır.

Masa ve sandalyeler: Masa ve sandalye seçimi yaparken, yaratmak istediğiniz atmosferi göz önünde bulundurun. Kişi sayısı da belirleyici faktörlerdendir. Kalabalık bir yemek için gösterişli ahşap bir masa ve sandalyeler veya uzun banklar seçebilir, romantik iki kişilik bir yemek için ise zarif, ferforje bir masa ve sandalyeler tercih edebilirsiniz. Masa örtüsü seçimi, temayı oluşturmak için büyük önem taşır.

 Ağırlıklar: Bahçede yemek yerken, rüzgarı hesaba katmak gerekir. Masa örtüsünü ağırlaştırmak için balıkçı ağırlıkları kullanarak, dakikalar içinde örtü kenarlarına dikebilirsiniz. Bu sayede, örtü kenarlarının rüzgarda uçmasını engellemiş olursunuz. Ağırlık olarak klipsler de kullanabilirsiniz. Bu klipsleri de masa kenarlarına ya da köşelere tutturarak, örtünün uçmasını önleyebilirsiniz. Masa örtüsünün ağırlaşmasını sağlamak için şık deniz kabukları kullanarak, masayı dekore etmekte de kullanabilirsiniz.

Fileleme: Yemek masanızı hazırlarken biraz önceden hazırlık yaparak, çok şık bir file ile masanın üzerini örtebilirsiniz. Bunun için, masanın dört yanına direkler çakarak, yemek temanıza uygun bir fileyi, direklerin arasına germeniz yeterli olur. Bu işlem ile masanıza romantik bir hava katabilir, böcekleri ve uçuşan çiçekleri sofradan uzak tutabilirsiniz. Daha basit bir önlem olarak, misafirler gelene kadar fileyi direkt olarak masanın üzerine seerebilir, misafirler geldiğinde de kaldırabilirsiniz.

Yemek takımları: Yemek takımları seçiminde bahçenin yeşilliği ile uyum sağlayacak renkleri tercih edin. Canlı renkler, bahçe sofralarına hareket katar. Yemek takımlarını oluştururken, renkli kombinasyonlar oluşturarak, bahçedeki dinamizmi aynalayabilirsiniz.

Işıklandırma ve çiçekler: Bahçede yemek esnasında masada veya etrafında bolca çiçek olmasına özen gösterin. Vazoda taze çiçekler, bahçede yemek yemenin keyfini tam anlamıyla çıkmarmanızı sağlar. Akşam yemeği için ise mutlaka bahçede çok sayıda mum ya da rüzgar durumuna bağlı olarak ışıklandırma kullanın. Işıklar, akşamları bahçede yemek yemeyi büyülü bir deneyime dönüştürür.

Bahçede yemek masası hazırlarken, çevresel faktörleri ve yatamak istediğiniz atmosferi göz önünde bulundurarak, yemek keyfini, bahçenin güzelliğini ortaya çıkararak, katlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu