Bahçelere deck ile gelen sıcaklık

Dış faktörlere karşı oldukça dayanıklı olan deck, yani ahşap kaplamalar aynı zamanda, bahçelerde sıcak bir atmosfer yaratıyor. Bu kaplamaları, bahçelerde birçok farklı şekilde değerlendirmek de mümkün.

Deck, genellikle dış mekân tasarımlarında kullanılır. Bu ürünler, yağmur ve kar gibi doğal faktörlere dayanıklı olmakla birlikte, uzun yıllar boyunca deformasyona uğramadan kullanılabilir. Ancak, yine de her ahşap malzeme gibi deck de dikkatli bir bakım ister. Her yıl düzenli olarak bakımı yapıldığı takdirde ilk günkü güzelliğini koruyan deck, bahçe dekorasyonuna farklı şekillerde dâhil edilebilir.

Bahçede deck kullanımıDeck kaplamalar, dış mekânlarda çoğunlukla yürüyüş yollarında, havuz kenarlarında, oturma ve dinlenme alanlarında kullanılır. Bu ürünleri tabii ki, banyoda veya terasta kullanmak da mümkündür. Ancak, en güzel sonuç; deck bahçede su ile buluşturulduğunda ortaya çıkacaktır.

Deck ahşap kaplamaları, bahçede yer alan doğal havuzunuzun etrafında kullanabilirsiniz. Yürüyüş yollarına deck uygulamak da çok güzel bir görüntü yaratacaktır. Hatta deck ile kaplanan yürüyüş yollarının yanlarına, doğal taşlar yerleştirilebilir ve böylece, ahşabın ve taşın naturelliği bir araya getirilebilir.

Bunların dışında, bahçede renkli bir görüntü yaratılmak isteniyorsa, deck kaplamalar istenilen her renge boyanabilir, mobilyalar da bu renkle uyum yaratacak şekilde seçilebilir.

Deck, tamamen doğal bir görüntü yaratacağı için üzerlerine çok sayıda saksı yerleştirmek mümkün. Ayrıca, doğal havuzlar da mutlaka nilüfer, su zambağı gibi çiçeklerle süslenmelidir ki, deck ile uyumlu bir görüntü ortaya çıkabilsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu