Bahçenizdeki banka hava katın

Evinizdeki kumaşları kullanarak, dekorasyonunuzda farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Eskiden kalmış, kullanmadığınız kumaşlarınızı, bir kenarda bekletmek yerine, dekorasyonunuzda kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Böylece hem kumaşlarınızı değerlendirmiş, hem de bahçenize farklı bir hava katmış olursunuz.

 

Bahçenizdeki mobilyalar üzerinde eski kumaşlarınızı kullanabilirsiniz. Öncelikle, mevsim koşullarını göz önüne alarak kumaş seçimi yapın. Bahçenizde dekore etmek istediğiniz mobilyanızı seçin. Seçtiğiniz mobilyanın bir bank olduğunu varsayalım. Seçtiğiniz kumaşı, bankınızın boyutlarından biraz daha geniş olacak şekilde kesin. Bankınızı kaplayacağınız kumaşın içerisine yerleştirmek için, evinizdeki başka kumaşlardan, yine bank boyutlarında iki kumaş kesin. Kestiğiniz bu iki kumaşın içerisine elyaf koyun ve kumaşın içerisinden elyaflar dökülmeyecek şekilde, etrafından dikin. Böylece, bankın kaplaması için, içerisine yerleştirilecek malzeme tamamlanmış olacak.

Hazırlamış olduğunuz, bankın kaplamasının içine yerleştirilecek olan, içi elyaf dolu kumaşı, bankınıza güzelce yerleştirin. Kıpırdamasını engelleyecek şekilde, bir yapışkan ya da silikon yardımıyla sabitleyin. Sonra, kılıf olarak kullanacağınız, dekorasyonunuza uyumlu kumaşınızı alın. Daha önce, bankın boyutlarından biraz daha büyükçe kestiğiniz kumaşın her köşesine, aldığınız bir lastiği dikin. Lastiği dikerken, dışarıdan gözükmemesine dikkat edin. Etrafına lastik diktiğiniz kumaşınızı, bankınızın üzerine giydirin. Bankınızın üzerine giydirdiğiniz kumaşın düzgün oturduğundan emin olun.

 

Bankınızın giydirme işlemi bittikten sonra, elinizdeki kumaşlardan, bankınızı kapladığınız kumaşa uygun renklerde olanları ayırın. Ayırdığınız kumaşları, yuvarlak iki parça olacak şekilde kesin. Kesilen iki parça, yuvarlak bir şekil almış olan kumaşların içerisine elyaf doldurun ve kenarlarını dikin. Bu işlemi birkaç kez uygulayarak, yapacağınız yastık miktarını arttırın. Diktiğiniz yastıkları, bankın üzerine yerleştirin.

 

Tüm bu işlemlerden sonra, bankınız oldukça farklı ve göz alıcı bir hale gelecek. Böylece hem evinizdeki kumaşları değerlendirmiş, hem yaratıcılığınızı kullanmış, hem de daha konforlu ve şık bir banka sahip olmuş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu