Bahçenizdeki oturma alanlarınız için öneriler

Yaz boyunca yıpranan bahçe mobilyaları ve oturma alanlarına bakım yapılabilir.

Bahçe mobilyalarının bozulan yerleri belirlenir. Ahşap ve metal koruma ürünleri ile mobilyaların yıpranan yerleri giderilebilir.

Mobilyalar, her sezon farklı yastıklarla kombinlenerek, bahçelerde yenilikler sağlanabilir. Yeni bir fener almak yerine, minik kavanozlar bu amaçla değerlendirilebilir. Kavanozların içlerine tealight, yani kısa mum koyulur ve ağız kısımları ince tel ile sarılır. Bu sayede yeni bir fener oluşturulur.

Bahçedeki sert zeminde yosunlaşma olabilir. Bunu, bir fırça yardımı ile temizlemek mümkündür. Ayrıca, kimyasal ilaçlarla da temizlik sağlanabilir. Ama doğal yöntemler ile temizleme tavsiye edilir. Sert zeminlerin çim alanlarla buluştuğu noktalar, doğal taşlarla renklendirilebilir. Bunun için,  agapanthus, carex, allium, sukkulent gibi türlerle bu bölümler renklendirilebilir.

Oturma alanının duvarlarına, renkli tablolar veya aynalar asılabilir. Yalnız, ürünlerin dış hava koşullarına uygun olması tavsiye edilir. Oturma alanına ulaşmak için, bahçeye adım taşları koyulabilir.

Siz de, bu öneriler ile bahçenizdeki oturma alanlarınızı baştan yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu