Bahçe

Bahçenizi kışa hazırlayın

Havaların soğumaya başladığı sonbahar mevsiminde, bitkiler yaprak dökmeye başlar. Bitkilerin yaprak dökme zamanları geldiğinde, gelecek mevsimleri daha sağlıklı karşılayabilmeleri için bazı bakımlar yapmak gerekir.

Çiçek ve bitki yetiştirmek emek ve sabır işidir. Bakımlı ve canlı bir bahçeye sahip olmak için yetiştirdiğiniz bitkilerle ilgilenmeniz ve emek vermeniz gerekir.

Bahçelerinizi kışa hazırlamak için şunları yapabilirsiniz:

Çim Bakımı

Sonbahar mevsimi çimlerin kendilerini yenileyebilecekleri zamandır. Bu dönemde çimlerinize çim gübresi verin. Çim gübresi, yağan yağmurlarla karışarak çimlerinizin yeşermesini ve canlı olmasını sağlar.

Budama

Sonbahar mevsimi ağaçlara budama yapmak için en uygun zamandır. Bahçenizde bulunan ağaçların, bitkilerin fazla dallarını, hastalıklı kısımlarını budayın. Ayrıca budama işlemlerinizi kış mevsimine bırakmayın. Bitkilerin kesilen kısımları kış mevsiminde soğuğa maruz kalırsa zarar görür.

Yeni Bitki Ekimi

Sonbahar mevsimi yeni bitkiler ekmek için oldukça uygun bir zamandır. Bazı bitkilerin mevsimlik ömürleri vardır. Soğuk havalarda ölen, kuruyan çiçeklerinizin, yerine yenilerini ekerek bahçenizi canlandırın.

Solgun ve ölü bir bahçeye sahip olmak istemiyorsanız, bu işlemleri uygulayarak bahçenize canlılık katabilirsiniz.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.