Bahçe

Bahçenizi kompost ile bahara hazırlayın

Mart ayının başından itibaren, bahçeler bahara hazırlanmaya başlar. Toprak yavaşça ısınır ve doğa harekete geçer. Bu sebeple, Şubat ayından itibaren, bahçeleri bahara hazırlamaya başlamak gerekir.

Doğru kompost karışımını hazırlayarak, bahçenizi bahara hazırlayın:

• Havalar ısınmaya başlayınca, kompostun içindeki mikroplar, bakteriler ve solucanlar daha aktif hale gelir ve beslenmek ister. Bu dönemde, dışarıdan satın alacağınız kompost düzenleyici, bu besini sağlar ve kompostun daha sağlıklı olmasını sağlar.

• Kompost düzenleyici, daha çok organik bahçecilikte kullanılır. Satın aldığınız kompost düzenleyiciyi inek gübresi ile karıştırın ve bitkilere bu şekilde verin. Böylece kompost, bitkileriniz için çok daha besleyici hale gelir.

• İnek ve tavuk gübresini karıştırabilirsiniz. Aceleniz olduğu dönemlerde bu karışımı kullanabilirsiniz, çünkü bu karışım, daha hızlı şekilde kullanıma hazır hale gelir.

• Kompostun kötü kokusu, bahçede çalışanları genelde rahatsız eder. Ancak, kompostun kötü kokusu, kullanıma hazır hale geldiğinde geçer. Kötü koku, yerini doğal ve hafif bir kokuya bırakır. Bu sebeple, koku için endişelenmenize gerek yoktur.

• Hazırladığınız kompostun kullanıma hazır hale geldiğini anlamak için, rengini de kontrol edin. Kompost, koyu ve zengin bir renge dönüştüğünde hazır demektir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında, kompost ve gübre karışımlarını hazırlayarak, bahçenizde kullanabilir ve bahçenizi bahara hazırlayabilirsiniz.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir