Bahçenizin oturma alanları renklensin

Baharın gelmesiyle birlikte, baharın canlı havasını bahçenize de yansıtmanın vakti geldi. Çiçekler ve kullandığınız renklerle, bahçenizde hareketli bir ortam yaratabilirsiniz.

Bahçe ve balkon mobilyalarınızı değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Mobilya seçerken pastel tonları tercih edebilirsiniz. Bu renklerin yanı sıra pembe, beyaz ve mavi rengin tonları da bahara uyum sağlayan renklerin başında gelir. Bu renkleri kullanarak bahçenize hareket katabilirsiniz. Mobilyanızı renkli yastıklarla süsleyebilirsiniz. Yastık desenlerinde çeşitli geometrik şekillerin olacağı gibi, çiçek desenlerini de seçebilirsiniz.

Mobilyalarınız kadar seçtiğiniz çiçeklerde bahçenize renk katacaktır. Çiçek seçiminde, daha çok kısa boylu, her dem yeşil kalabilecek çiçekleri tercih etmeye özen gösterin. Lavanta bu açıdan iyi bir tercih olabilir. Mor lavantalar kokusuyla da bahçenize hareket kazandıracaktır.

Yaza doğru sarkıt formlu petunyalarda tercih edebilirsiniz. Saksı içlerine pembeden mora doğru dizdiğiniz petunyaların arasına beyaz renk petunyalarda hoş bir görünüm kazandıracaktır bahçenize.

Bahçe ya da balkonunuzdaki çiçekleri dizayn ederken, kısa boylu çiçekleri ön tarafa, uzun boyu çiçekleri arka tarafa doğru dizin.

Bahçenizde aksesuar olarak da, mobilyalarınıza uygun cam fener kullanabilirsiniz. Askılı saksılarla duvarlarınızı da renklendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu