Bakımlı koltuklar

Özellikle oturma odasında ve salonda bulunan koltuklar fazla kullanım nedeniyle çabuk yıpranır. Belirli aralıklarla yapacağınız bakım, koltuklarınızın kısa sürede yıpranmasını engelleyecektir.

Koltuk bakımının ilk kuralı, elektrikli süpürge ile düzenli aralıklarla süpürmekten geçiyor. Koltuk yüzeylerini haftada bir gün elektrikli süpürge ile süpürün. Öylece koltukların arasında kalan sıkışmış tozları temizlemiş olursunuz.

Koltuk alırken yıkanabilir kılıfları tercih etmeniz, koltuk bakımında her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Ayda bir kere koltuk kılıflarını yıkamanız koltuklarınızın her daim yeni görünmesini sağlayacaktır.

Koltuk bakım etiketlerinin anlamı

Yeni çıkan koltuklarda nasıl temizlenmesi gerektiğini bildiren bakım etiketleri bulunuyor. Koltuklarınızı temizlemeden önce etiketi kontrol etmeyi unutmayın. Böylece kumaşın temizlik sırasında zarar görmesini engellemiş olurunuz.

W: Su ve su bazlı temizleyiciler ile temizlenebilir.
S: Kuru temizleme veya kuru temizleme solventleri ile temizlenebilir.
W: S: Su ve ya solventlerle temizlenebilir.
X: Sadece fırça veya elektrik süpürgesi ile temizlenebilir.

Koltuklarınızı temizlemeden önce, kullanacağınız sıvı ya da kuru temizlik maddelerini koltuk kumaşının fazla görünür olmayan bir yerinde denemenizde fayda var. Kullanacağınız deterjan kumaş üzerinde herhangi bir leke bırakmazsa, tüm koltuğa uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu