Balayında Nereye Gidilir?

Düğünün tüm yorgunluğunun atılacağı, evliliğin ilk günlerini tadının çıkarılacağı en güzel tatilin vakti geldi: Balayınızda nereye gidiyorsunuz?

Düğün hazırlıkları sürüyor. Her şey tamam, sıra düğün sonrasında nereye gidileceğine geldi. Hayatınızın belki de en güzel tatili için yer bakmaya başlayın.

Tıpkı düğünde olduğu gibi balayında da bir konsept belirlemelisiniz. En normalinden en sıra dışına pek çok alternatif içinden size en uygununu seçmek zor olduğu kadar keyiflidir de. Kim seyahat etmeyi sevmez ki?

Kamboçya
Kamboçya

Müstakbel eşinizle fikir alışverişi yaparak nasıl bir balayı geçirmek istediğinize karar verin. Denize mi girmek istiyorsunuz, doğa yürüyüşü mü yapmak istersiniz, müzeleri mi gezeceksiniz, yoksa egzotik bir yer mi olsun?

Konseptinize karar verdikten sonra en uygun yeri belirleyip erkenden rezervasyon yapmak gerekir. En az 7-8 ay önce rezervasyon yaptırarak indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Yurtiçi Balayı Seçenekleri

Özellikle yaz aylarında balayı denince akla Akdeniz ya da Ege sahiller gelmektedir. Güneş, kum, deniz ve bolca dinlenlenmeli bir seçenek herkesi cezp eder. Balayından Türkiye’den ayrılmak istemiyorsanız ve mevsim de uygunsa sahilleri düşünebilirsiniz.

Fethiye
Fethiye

Tur şirketlerinin balayı çiftleri için hazırladığı paketleri gözden geçirin. Erken rezervasyonla muhteşem bir tatil sizi bekliyor olacak.

Yaz aylarında Belek, Bodrum, Çeşme, Kemer, Marmaris, Fethiye, Datça, Dalaman, Side, Alanya, Didim, Ayvalık, Kuşadası, Özdere, Bozcaada en popüler tatil yerlerindendir. Kış aylarında iseUludağ, Kartalkaya, Abant ve Sapanca güzel birer alternatif olacaktır.

Yurtdışı Balayı Seçenekleri

Deniz, kum, güneşten oluşan seçeneğin yanı sıra yurt dışında egzotik alternatifler de ilginizi çekebilir. Yeni kültürler görmek, yeni yerler gezmek isteyenler için de pek çok güzel yer mevcut. Ufkunuzu açık tutarak rüya gibi bir tatil geçirebilirsiniz.

Küba
Küba

Deniz, kum, güneş diyorsanız İtalya, Fransa ya da Portekiz’in sahilleri sizin için muhteşem bir tercih olacaktır. Yanı sıra Maldivler, Phuket, Bali, Mauritus ve Seyşeller gibi egzotik adalar da tercih edilebilir.

Vize isteyemeyen bir yerden yana tercih kullanmak istiyorsanız, Balkanlar ya da pek çok Uzakdoğu ülkesi iyi bir alternatif olacaktır. Özellikle Karadağ, sahilleriyle cezbedici.

Yeni yerler, yeni kültürlerden yana iseniz Küba, Japonya, Güney Kore, Vietnam, Kamboçya, Buenos Aires, Rio, Sun City, Capetown gibi rotaları da seçebilirsiniz.

Kıbrıs

Kıbrıs
Kıbrıs

Balayı otelleri gibi bir alternatif sunan ve pasaporta dahi ihtiyaç duymadan gidebileceğiniz bir destinasyon olan Kıbrıs’ı da seçebilirsiniz. Uçakla 1.5 saat mesafede yer alan Kıbrıs tam bir tatil cenneti. Magosa, Bafra ve Girne şehirleri oldukça iyi bir seçenek. Üstelik Kıbrıs’taki oteller 12 ay hizmet veriyor.

İyi tatiller ve mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu