Balkon Masa Sandalye Modelleri

Balkonlar, yaz aylarında en çok zaman geçirilen yerlerdendir. Peki keyifli hale getirebilmek için balkon masa sandalye modelleri nasıl olmalıdır?

Balkonlara renk ve prestij katacak, konforlu, fonksiyonel, dayanıklı ve aynı zamanda estetik mobilyaları seçebilmek için birçok farklı faktöre dikkat edilmesi gerekiyor.

Balkon dekorunuzu basit ve ferah tutun. Sadelik güzelliktir. Masa sandalyelerinizle uyumlu yaygılar, renkli battaniyeler, sandıklar seçin.

Balkon ve terasların dekorasyonunda katlanabilir masalar kurtarıcı niteliktedir. Ahşaptan metale pek çok malzemeden üretilen katlanabilir masalar, yer kaplamadıkları gibi pratiktirler. Balkonda yemek için, fazla yer kaplamayan, duvara monte edilmiş katlanabilen masaları tercih edin.

Masa ve sandalyelerinizi, gerektiğinde katlayarak geniş bir alan elde edebilmek için, portatif masa ve sandalyeleri ya da duvara monte, açılır-kapanır masaları ve tabureleri tercih etmeye özen gösterin.

Minder seçerken, süngerine dikkat edin. Balkon mobilyalarında kullanılacak en iyi sünger gri süngerdir. Gri sünger sert olduğu için çökme yapmaz, daha uzun sürede deforme olur. Sünger kalınlığını beş ile sekiz santim arasında seçmelisiniz. Sünger kadar süngeri saran kumaş da önemlidir. Kumaşın alev almazlık, leke tutmazlık, solmazlık ve su geçirmezlik gibi özellikleri bulunmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu