Balkon Saksısı Modelleri

Balkonunuzda bitki yetiştirmek istiyorsanız uygun saksıları bulmanız gerekir. Balkon için en uygun balkon saksısı modelleri hangileridir?

Açık alanda yetiştirdiğiniz çiçeklerin sağlıklı gelişebilmesi için toprak saksılar daha uygundur. Sırlı ya da seramik saksılar toprağın havalanmasını engelleyeceği için toprak saksılar tercih edilmelidir. Sırlı ya da seramik saksılar estetik görünse de çiçekler için sağlıklı bir tercih olmayabilir. Eğer toprak saksı size estetik görünmüyorsa, toprak saksıyı büyük bir seramik saksının içine yerleştirebilirsiniz.

Toprak saksıların yanı sıra plastik saksılar da tercih edilebilir. Fakat balkonunuzun iyi rüzgar ve güneş aldığından emin olun. Saksının altında delik yoksa siz bir tane delik açabilirsiniz. Saksıların dibi muhakkak delik olmalıdır. Saksının etrafını çakıl taşları ile doldurarak güzelleştirebilirsiniz.

Saksı seçerken çiçeğin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Bazı çiçekler gelişim aşamasında büyük saksı isterken, bazı çiçekler küçük saksılarda daha iyi gelişim gösterir.

Balkon Saksısı Çeşitleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu