Balkon ve Teraslar İçin Katlanabilir Masa Modelleri

Balkon mevsimi açıldı. Açık havada pazar kahvaltısının, balkonda kitap okumanın, terasta film izlemenin vakti de geldi. Teras ve balkonunuz yaza hazır mı?

LAG-design
Görsel: LAG-design

İç mekanların boğucu havasından kurtulmak için en yakındaki kurtarıcı bir teras ya da balkondur. Bir bardak limonata ve kitabınızı alıp açık havada keyif yapmaya ne dersiniz? Keyfinizin yarıda kalmasını istemiyorsanız,  balkon ve terasları pratik mobilyalarla donatmanız gerekiyor.

Kuhn Riddle Architects
Görsel: Kuhn Riddle Architects

Balkon ve terasların dekorasyonunda katlanabilir masalar kurtarıcı niteliktedir. Ahşaptan metale pek çok malzemeden üretilen katlanabilir masalar, yer kaplamadıkları gibi pratiktirler.

Katlanabilir Masalar

The Value Of Architecture
Görsel: The Value Of Architecture

Balkonunuzda masa kullanmak istiyor, ancak masanızı yerleştireceğiniz alanın dar olması nedeniyle, masa seçimi yaparken zorlanıyorsanız, Dar alanlar için en uygun masa tipi, katlanılabilir formdaki masalardır. Öncelikle, masanızı yerleştireceğiniz alanın boyutlarına uygun olacak şekilde, masanızın kaç kişilik olması gerektiğini belirleyin. Bu işlemin ardından, belirdiğiniz kişi sayısına uygun boyutlarda ve katlanabilir formlardaki masaların içerisinden tercihinizi yapın.

Kyle Hunt & Partners, Incorporated
Görsel: Kyle Hunt & Partners, Incorporated

Masa ve sandalyelerinizi, gerektiğinde katlayarak geniş bir alan elde edebilmek için, portatif masa ve sandalyeleri ya da duvara monte, açılır-kapanır masaları ve tabureleri tercih etmeye özen gösterin.

Balkonda yemek için, fazla yer kaplamayan, duvara monte edilmiş katlanabilen masaları tercih edin. Salonda kullanılan yemek odası takımlarından çok, birbirinden farklı renklerdeki ferforje sandalyeler ve bistro masalar kullanmanız balkonunuza sıcak bir hava katacaktır.

Engineer Your Space
Görsel: Engineer Your Space

Manzaranızın kapanmaması için, yüksek masalar yerine, koltuktan uzandığınızda ulaşabileceğiniz seviyede olan alçak boylu masaları kullanın.

Gösterişli masalar balkonda çok yer kaplar. Büyük masaların yerine fazla yer kaplamayan yuvarlak bistro masaları tercih edebilirsiniz.

AYA Living Group
Görsel: AYA Living Group

Doğayla bütünleşen bir tasarımın vazgeçilmezi eşsiz dokusuyla ahşaptır. İyi bir bakımla, yıllandıkça ilk halinden bile daha iyi bir görünüme kavuşan ahşap malzemesi balkon ve teras masası için de ideal bir seçim olabilir. Açık renklerde tercih edeceğiniz bir katlanabilir masa ile balkonunuzda ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu