Balkonda Keyif İçin Balkon Şemsiyesi Modelleri

Havalar ısındı. Balkonda keyif yapmanın vakti geldi. Nasıl ki yazın vazgeçilmez mekanı balkonlar ise, balkonların vazgeçilmez aksesuarı da balkon şemsiyeleridir. Balkon konforunuzu, balkon şemsiyeleri ile artırabilirsiniz.

Tucci-Restoration-Hardware

Özellikle de yaz ve bahar mevsimlerinde balkonlar evlerin en sevilen bölümüdür. Küçük ya da büyük olsun, yazın en çok vakit geçirilen mekanlar olan balkonlarda konforlu vakit geçirebilmek için çeşitli aksesuarlara ihtiyacınız olacak. Bu aksesuarların başında da güneşten koruyucu özellikleri ile balkon şemsiyeleri geliyor.

Balkon şemsiyesi satın alırken balkonunuzun boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra taşınabilir özellikte olması, hafi olması da güneşin geliş açısına göre şemsiyeyi hareket ettirebilmeniz açısından faydalı olacaktır.

Yellow-CB2-Umbrella
Görsel: decoist.com

Taşınabilir Özellik

Özellikle büyük balkonlar gün boyunca değişik açılardan güneş ışığı alır. Bu da şemsiyenin taşınabilecek kadar hafif olması gerektiği anlamına gelir. Şemsiyenin yerini kolayca değiştirme imkanına sahip olmanız balkonunuzu dilediğiniz her vakit kullanabilmenizi sağlar.

Farklı Alternatifler

Şemsiye denilince akla klasik tasarım örnekleri gelmektedir. Fakat çok çeşitli tasarım örnekleri mevcuttur. Şemsiye balkonu sadece güneşten değil; yağmur, toz ve yapraktan da korur. Şemsiye seçerken bu konuları da göz önünde bulundurmalısınız. Hem fonksiyonel hem de estetik olan bir tasarımı tercih edebilirsiniz.

Chicago Green Design Inc.
Görsel: Chicago Green Design Inc.

Geniş ve Fonksiyonel Balkon Şemsiyeleri

Şemsiyeye karar verirken balkonun boyutlarının yanı sıra ihtiyaçlarınızı da belirlemelisiniz. Kalabalık aileler için sağlam bir zemine oturan geniş şemsiyeler daha iyi bir tercih olacaktır.

Çok Amaçlı Balkon Şemsiyeleri

Balkon şemsiyenizi yalnızca balkonunuzda kullanmak zorunda değilsiniz. Taşınabilir özellikte olan şemsiyeler balkonun yanı sıra teras, bahçe ve veranda da kullanılabilecek şekilde tasarlanabilmektedir.

Red-umbrella-patio
Görsel: decoist.com

Yaz Yağmurları

Balkon şemsiyeleri yalnızca güneşten değil yaz yağmurlarından da korur. Bu sebeple alacağınız balkon şemsiyesinin malzemesi su geçirmez nitelikte olmalıdır. Kenarlarının aşağıya doğru kıvrık olması da suyun üzerinize damlamasını engelleyecektir. Ayrıca şemsiyenin şiddetli yaz yağmurlarını karşı dayanıklı olması gerekir.

Pratik ve Estetik Çözümler

Şemsiyeler hafif ve hem yatay hem de dikey olarak kolay hareket edebilir özellikte seçilirlerse hareket kolaylı sağlanır. Özellikle küçük balkonlarda bu özellikte bir şemsiye konforu artırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu