Balkonsuz Evlerde Çamaşır Nasıl Kurutulur?

Soğuk havalar çamaşır kurutmayı da güçleştiriyor.  Kış mevsimiyle birlikte çamaşır kurutmayla ilgili yeni yöntemler geliştirme zamanı da yaklaşıyor.

Yıkanıp kurumayı bekleyen çamaşırlar için en uygun kurutma yerleri balkonlardır. Çeşitli aparatlar yardımıyla balkonlar çamaşır kurutmak için ideal alanladır.

Fakat balkonsuz evlerde çamaşır kurutma, yalnız kış aylarında değil yaz aylarında da bir sorun olarak karşımızda duruyor. Eğer balkonunuz yoksa çamaşır kurutmak için eviniz başka alanlarını kullanmanız gerekir.

Çamaşır Kurutmak İçin Hangi Alanlar Kullanılabilir?

Eğer büyükçe bir banyonuz varsa, banyonuzu çamaşır kurutmak için kullanabilirsiniz. Duvardan duvara çamaşır asma aparatı gererek kurutma işlemini burada yapabilirsiniz.

Evde az kullanılan küçük bir oda da çamaşır kurutma işlemi için kullanılabilir. Çamaşır kurutma aparatınızı bu alana yerleştirerek çamaşırlarınızı kurutabilir, üstelik çamaşırları havalandırma imkanı da bulabilirsiniz.

Peteklere asılabilen küçük kurutucu askılar da işinizi kolaylaştırabilir. Büyük yapı marketlerden satın alabileceğiniz bu aparatla kış mevsiminde ideal bir çözüm imkanı sunuyor.

Petek üstlerini de büyük çamaşırlarınız kurutmak için kullanabilirsiniz. Fakat bu yöntemin odadaki havayı kurutacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Eğer apartmanınız için sorun oluşturmuyorsa, bir odanızın pencere duvarına dışarıdan çamaşır asma aparatı taktırabilirsiniz. Çarşaf, nevresim gibi büyük çamaşırlar için bu yöntem idealdir.

Çamaşırları ıslak halde askılara asarak kurumaları için uygun olan yerlere takabilirsiniz. Oda kapılarının üstleri bu işlem için uygundur.

Çamaşırlarınızı sık kullandığınız odalarda kurutmamaya özen göstermelisiniz. Çamaşırlar odadaki ısı dengesini değiştirdiğinden ısıtma giderinizin artmasına sebep olabilir.

Eğer kurutma alanlarınız kısıtlıysa, ıslak çamaşırlarınızı kurutmadan ikinci bir yıkama işlemine geçmemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu